in ,

Uniswap (UNI) Nasıl Stake Edilir?

Uniswap, Ethereum ERC-20 tabanlı token işlemleri için merkeziyetsiz bir borsadır. Uniswap ilgili token’ların likidite rezervlerini tutarak direkt olarak bu rezervlere karşı işlem yapılmasını sağlar. Likidite rezervlerine katkıda bulunan kişiler ise işlem ücretlerinden belli bir pay alır.

Uniswap, likidite sağlayıcıların likidite havuzları oluşturduğu bir modelle çalışır. Sistem özünde emir defteri gereksinimini ortadan kaldıran merkeziyetsiz bir fiyatlandırma mekanizması sunar. Kullanıcıların bir emir defterine ihtiyaç duymadan ERC-20 token’larını sorunsuz bir şekilde takas edebilmelerini sağlar.

Uniswap (UNI) Nasıl Stake Edilir?

Uniswap (UNI token) ile stake etmek, diğer kripto paraların stake edilme tarzlarından farklıdır çünkü ERC-20 token’larınızı Uniswap ile likidite havuzlarına kilitleyerek pasif gelir elde edebilirsiniz.

Uniswap likidite havuzlarına stake etmek için için Uniswap’ın desteklediği token’lara, genellikle ERC-20 tabanlı token’lar, ve en azından bir tane ERC-20 token desteği bulunan bir cüzdana ihtiyacınız bulunmaktadır. Ardından, Uniswap likidite havuzlarında yer alarak ERC-20 token’larınızı takas edebilirsiniz.

Her havuz, ETH ve/veya başka bir ERC-20 token kombinasyonulu birer akıllı bir sözleşmedir. Likidite havuzlarına yapacağınız yatırımın sınırı yoktur.

Artık likidite havuzunda bulundurduğunuz miktar oranında stake ödülleri kazanabilirsiniz. Aynı zamanda likidite havuzuna yaptığınız katkıyı Uniswap havuz sayfasında görebilirsiniz.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Garen Varjabetoğlu tarafından yazıldı.

Fransa'da, Nice Sophia Antipolis Üniversitesi'nde Ekonomi-Yönetim bölümünden mezun oldum. Fransızca ve İngilizce dillerine hâkimim. Bir süre özel sektörde çalıştıktan sonra, blokzinciri teknolojisiyle tanıştım ve kendimi bu alanda geliştirmekteyim.

TARS Protocol Ürün Müdürü Anthony Won ile AMA Etkinliği

Sui

Sui Ekosistemine ve Erken Aşama Projelerine Genel Bakış