içinde

Uniswap Labs Ventures Piyasaya Sürülüyor

Popüler merkeziyetsiz finans (DeFi) protokolü Uniswap’ın arkasındaki şirket Uniswap Labs, web3 projelerine yatırım yapmak için Uniswap Labs Ventures adında bir risk sermayesi kolu başlattı.

Uniswap Labs Ventures, altyapıdan geliştirici araçlarına ve tüketiciye yönelik uygulamalara kadar web3 içindeki çeşitli aşamalarda ve alanlarda şirketlere yatırım yapacak. The Block haberine göre, yatırımlar doğrudan şirketin bilançosundan yapılacak. Ancak şirket, bu yatırımların ne kadar büyük olacağı veya fona aktarılacak sermayenin büyüklüğü hakkında herhangi bir ayrıntı paylaşmadı.

Uniswap Labs, bu özel girişim kolunu başlatmadan önce Uniswap’ın web3 ekosisteminde yer alan Tenderly, LayerZero, MakerDAO, Aave, Compound Protocol ve PartyDAO dahil olmak üzere 11 şirkete ve protokole yatırım yaptığını açıkladı.

Yeni girişim kolu, on-chain veya off-chain yönetimde aktif bir rol oynamayı, topluluklarla iş birliği yaparak yeniliği ve büyümeyi desteklemeyi amaçlıyor..

Firma, girişim kolunun başına geçmeleri için Uniswap’ın baş işletme görevlisi Mary-Catherine Lader ile Matteo Leibowitz’i görevlendiriyor. Leibowitz Ağustos 2020’den bu yana  Uniswap’ta strateji lideri olarak görev almaktaydı.

Uniswap Labs Ventures, kripto şirketlerinin kendileri dışındaki web3 varlıklarına yatırım yapma eğilimini devam ettiriyor. Kasım ayında, Circle (stablecoin ihraççısı), Circle Ventures Fund’ı piyasaya sürmüş ve ocak ayında kripto borsası FTX, 2 milyar dolarlık bir fonla FTX Ventures’ı kurmuştu.

Kriptoparalar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Garen Varjabetoğlu tarafından yazıldı.

Fransa'da, Nice Sophia Antipolis Üniversitesi'nde Ekonomi-Yönetim bölümünden mezun oldum. Fransızca ve İngilizce dillerine hâkimim. Bir süre özel sektörde çalıştıktan sonra, blokzinciri teknolojisiyle tanıştım ve kendimi bu alanda geliştirmekteyim.

ALPINE, COCOS ve VISION KuCoin Borsasında Listeleniyor

Coinbase, 3 Bölümlük Bored Ape Animasyonu Yayınlayacak