içinde

Uniswap Labs, Ethereum NFT Aggregator Genie’yi Satın Aldı

Uniswap Labs, NFT aggregator platformu Genie’yi satın aldı. Uniswap Labs, Genie’yi yakında NFT  ticaretini desteklemek amacıyla satın aldığını söyledi. Satın alım anlaşmasının şartları henüz açıklanmış değil. 

Uniswap kurucusu ve CEO’su Hayden Adams Salı günü “ERC-20 alanına getirdiğimiz her şeyi NFT alanına getirmeye çalışıyoruz” yorumunda bulundu. 

NFT’ler, OpenSea, LookRare veya Coinbase NFT gibi bir dizi farklı marketplace’den satın alınabilir. Ancak çok azı kullanıcılarına tek bir işlemde birden fazla ürün satın alma olanağı sunarken, trader’ların diğer marketplace’deki listeleri görmelerine imkan sağlayana aggregation araçları sunmaz. Genie her ikisini de sunuyor.

LookRare ve Magic Eden gibi bazı rakipler pazar paylarının bir kısmında azalma belirtileri gösterse de, NFT hacminin büyük çoğunluğu şu anda OpenSea’de gerçekleşiyor. Dünyanın en popüler DEX’inden biri olan Uniswap’ın, NFT piyasasına daha fazla genişlemesi, developer’ların doğrudan pazar lideri bir borsaya entegre olmalarını sağlayarak diğer NFT marketplace’leri tehdit edebilir.

Uniswap Labs Twitter hesabında “NFT’leri, büyüyen dijital ekonomide başka bir değer biçimi olarak görüyoruz ve onları entegre etmek bizim için hiç de kolay olmayacak.” açıklamasını yaptı. 

Genie’nin satın alınması, OpenSea’nin, kullanıcıların tek bir işlemde birden fazla NFT satın almalarına olanak tanıyan NFT aggregator Gem’i satın almasında iki ay sonra gerçekleşti. Uniswap gibi OpenSea da ana platformuna NFT aggregation özelliklerini entegre etmeyi planlıyor.

Uniswap yaptığı açıklamada, bu yıl ana sitesine özel olarak NFT’ler için yeni bir sekme eklemeyi planladığını belirtti. Ayrıca developer’ların API’lerine ve widget’larına NFT’ler eklenmesi planlanıyor. 

Uniswap Labs, birlşemeyi kutlamak amacıyla, Genie’nin ilk destekçilerine açıklanmayan bir miktarda USDC airdrop etmeyi planlıyor. Platformu en az bir kez kullanan veya 15 Nisan’a kadar bir Genie Genesis NFT’ye sahip olan herkes USDC alacak.

Uniswap, NFT alanına  ilk kez 2019’da, Unisocks ile girmişti. Piyasaya sunulduğu tarihte, en büyük NFT pazarı olan OpenSea’deki Unisocks için mevcut taban fiyat 13 ETH idi.

Satın almanın zamanlaması, kripto piyasasındaki çöküş nedeniyle NFT ticaret hacminin geri çekildiği döneme denk geldi. DappRadar verilerine göre, geçen ayki toplam işlem hacimleri düştü. 

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz

Garin Kazanciyan tarafından yazıldı.

Kadir Has Üniversitesi Ekonomi ve Uluslararası Ticaret & Finans departmanlarından derece ile mezun oldum. Çeşitli akademik çalışmaların ardından finans sektöründe bir aracı kurumun araştırma departmanında analist olarak 2.5 yıl kadar görev aldım. Blokzincir teknolojisiyle 2019 yılında tanıştım. Kendimi bu konuda geliştirmeye devam ediyorum.

Bitcoin (BTC), Cardano (ADA) ve Chainlink (LINK) Güncel Fiyat Analizleri I 22.06.2022

USDT mi? USDC mi?