içinde , ,

Uniswap Günlerdir Beklenen Haberi Verdi: Uniswap V3 Detayları Duyuruldu

Dünyanın en büyük DEX borsalarından birisi olan Uniswap, dün akşam yaptığı v3 güncellemesine dair bir video paylaşmıştı. Dünkü paylaşımının ardından UNI fiyatı rekor seviyelere çıkarak 35 doları aştı. Bugün ise V3 detayları kullanıcılarla paylaşıldı.

Uniswap tarafından bir süredir V3 güncellemesiyle ilgili açıklama beklenirken, UniswapLabs Twitter hesabından bir video paylaştı. 46 saniyelik videoda, gelecek planlarına ilişkin herhangi bir açıklama göremedik. Paylaşılan videonun ardından UNI fiyatı en çok işlem gördüğü Binance borsasında 34 dolarlık seviyesinden yükselerek 35,85 dolara kadar tırmandı ve tüm zamanların en yüksek seviyesini gördü. Bu yazının kaleme alındığı an itibariyle ise UNI fiyatı 32.21 dolardan işlem görüyor.

Uniswap V3 detayları ise bugün paylaşıldı ve ana ağın 5 Mayıs tarihinde kullanıma açılacağı vurgulandı. Yüksek işlem ücretlerinin düşürülmesi ve ölçeklenebilirlik için ise Optimism L2 kullanılacağı ve ücretlerde ciddi bir düşüş olacağı ifade edildi.

İşlem Ücretleri ve Likidite Devrimi

Likidite sağlayıcıları birden fazla pozisyonu tek bir işlem çiftinde toplayabilecek. Bu yeni özellik likidite verimliliğinde getirecek ve Uniswap’ın likiditesi rekor düzeylere ulaşacak. Kullanıcılar aynı miktarda likidite sağlayarak bu model sayesinde çok daha fazla ücret elde edebilecek.

Uniswap

İşlem ücretlerinde kullanıcılara (5bps, 30bps veya 100bps) ayrı seçenekler sunularak bunların işlem ücretlerinde iyileştirme getireceği ifade ediliyor. Ağdaki Oracle protokolleri için de tek bir işlemde birçok fonksiyonun yerine getirilebilecek olması olağanüstü bir ölçeklenebilirlik mekanizması sağlanması hedefleniyor.

Kripto paralar hakkında; merak ettikleriniz, öğrenmek istedikleriniz, soru-cevap, güncel analizler için Telegram kanalımızda bizi takip edin ve iletişimde kalın. KoinSaati’nin Telegram Kanalına katılmak için tıklayınız.

 

Batuhan Görbulak tarafından yazıldı.

Hacettepe Üniversitesi Almanca Mütercim Tercümanlık bölümünden mezun olduktan sonra kendisini çeviri ve yerelleştirme alanlarında geliştirdi. Farklı şirketlerde serbest çevirmenlik yapmakta olan Batuhan, 2020’de kripto paralar ile tanışmasıyla birlikte iş ağını genişleterek FinTech alanında birçok projenin çevirisinde tecrübe kazandı. Son 1 senedir çalışmalarını FinTech alanına yoğunlaştırarak Blockchain'i keşfetme yolunda çalışmalarını genişletiyor ve şimdilerde ise koinsaati.com'da hem "co-founder hem de chief editor" olarak aktif bir şekilde çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

Bitcoin Ethereum, Ripple

23 Mart 2021 Tarihli BTC, ETH Ve XRP Fiyat Analizi

Bitcoin, Altın

Dijital Para Altyapı Çalışmaları Yıl Sonuna Hazır