in

Ücretsiz Windows 11 Güncellemesi İçin 2022’ye Kadar Beklemelisiniz

Windows 11 güncellemesi için hazırda bekliyor ve heyecanlıysanız; maalesef sizin için kötü bir haberimiz var. Microsoft, Windows 10 kullanıcılarına güncelleme yapmak için 2022’ye kadar beklemeleri gerektiğini açıkladı.

Aşağıda paylaştığımız üzere göreceğiniz gibi, Windows resmi twitter hesabından, Windows 11 yeni bilgisayarlarda ve laptoplarda 2021’de görünmeye başlayacak olsa da, bugün kullanımda olan Windows 10 cihazlarına yükseltmenin kullanıma sunulması 2022’yi bulacak açıklaması yapıldı.

Bu tweet’e göre, 2021’de Windows 11 edinmenin tek yolu, önceden yüklenmiş yeni bir cihaz satın almak gibi görünüyor.

Windows 11

Microsoft’un bize anlattıklarına dayanarak, uyumlu bir PC’leri olduğu sürece Windows 11’in Windows 10 kullanıcılarına ücretsiz bir yükseltme olarak sunulacağını biliyoruz. PC Sağlık Kontrolü aracını kullanarak (ve PC’nizin Windows 11 güncelleme kılavuzunu alıp almayacağını nasıl kontrol edeceğimizi izleyerek) bilgisayarınızın Windows 11’i çalıştırıp çalıştıramadığını görebilirsiniz. Araç, Windows 11’i kolayca çalıştırabilmesi gereken bilgisayarları uyumsuz olarak etiketlediği için henüz mükemmel değil, ancak yükseltme yapıp yapamayacağınız konusunda size bir fikir verebilir.

Uyumlu bir PC’niz olsa bile, Windows 11’e yükseltmek için en az 2022’nin başına kadar beklemeniz gerekecek gibi görünüyor. Microsoft’un yükseltmeyi Windows 10’a kademeli olarak sunacağını biliyoruz. Bu daha fazla bekleme anlamına gelse de, Microsoft‘un herhangi bir soruna göz kulak olmasını sağlayacağı için bizce akıllıca bir hareket olduğunu gösteriyor.

Henüz Microsoft’tan, Windows 11‘in bağımsız bir satın alma olarak satın alınıp alınmayacağı ve eğer öyleyse ne kadara mal olacağı konusunda hiçbir şey duymadık – eğer kullanıma sunulursa, bu Windows 11’i daha erken almanın bir yolu olabilir, eğer ödemeye hazırsanız tabi.

Yakında insanların denemesi için bir Windows 11 beta da sunulacak, ancak yeni işletim sistemini almak için gerçekten çaresiz değilseniz, genellikle hatalar ve eksik özelliklerle gelen yazılımın ilk sürümleri olduğu için, özellikle her gün güvendiğiniz herhangi bir cihaza yüklememenizi öneririz.

Kripto paralar hakkında; merak ettikleriniz, öğrenmek istedikleriniz, soru-cevap, güncel analizler için Telegram kanalımızda bizi takip edin ve iletişimde kalın. KoinSaati’nin Telegram Kanalına katılmak için tıklayınız.

Semih Yiğit tarafından yazıldı.

Galatasaray Üniversitesi'nde Ekonomi bölümü öğrencisi olan Semih, Fransızca ve İngilizce dillerine hakimdir. Blokzinciri, merkeziyetsiz finans, teknoloji ve yazılım alanlarında kendini geliştirmekte ve bu alanlarda içerikler üretmektedir.

altcoin

Ünlü Analist Şimdi Yatırım Fırsatı Olarak Gördüğü 5 Altcoin Paylaştı

Kriptopara, Bitcoin

Hindistan’da Yoğun Kriptopara İlgisi Sürüyor