in ,

Ücretsiz NFT Kazanmanın Yolları Nelerdir?

Kripto dünyasının genişlemesiyle görünür hale gelen NFT pazarından çok fazla fırsat bulunuyor. Bu alana yatırım yapmak isteyen kullanıcıların ücretsiz bir şekilde NFT sahibi olması için bir rehber hazırladık. 

NFT; sanat, müzik, oyun içi öğeler ve videolar gibi gerçek dünyadaki nesneleri temsil eden dijital bir varlıktır. Bu yazımızı incelemeden önce NFT konusunda bilgi sahibi olmak için diğer yazılarımıza göz atabilirsiniz.

NFT Giveaways

Sanatçılar veya platformlar yeni bir NFT koleksiyonunu tanıtırken ücretsiz NFT çekilişi yaptıklarını çeşitli sosyal medya alanlarından duyurur. NFT çekilişi sunan platformlar, koleksiyonuna takipçi çekerken sizinde hediye ve ücretsiz NFT’ler kazanmanızı sağlar. Ücretsiz bir şekilde NFT sahibi olmak istiyorsanız bu şekilde sunulan fırsatları takip edebilirsiniz. Güvenlik konusunda sonradan sorun yaşamak istemeyen kullanıcıların çekiliş yapan platform veya sanatçı hakkında öncesinde araştırma yapması tavsiye edilir.

NFT Airdrop

Ücretsiz NFT elde etmenin bir başka yolu ise airdrop almaktır. Bazı NFT projeleri, kullanıcıları veya diğer proje sahiplerini ödüllendirmek için airdrop yöntemini kullanabilir. Hatırlanacağı üzere, Bored Ape Yacht Club, Yuga Lab’ın bir sonraki projesi olan Mutant Ape Yach Club’ı tanıtmak için 50.000 dolar değerinde özel bir airdrop dağıttı. Ücretsiz airdrop dağıtan projeler takipçi kazanırken hem yatırımcıların hem de koleksiyoncuların taleplerini karşılar.

NFT Oluşturmak

Kendi NFT’nizi yaratmak ücretsiz NFT kazanmanızın bir başka kolay yoludur. Bazı NFT pazar yerleri ve siteleri, NFT oluşturmanıza izin vererek size alıcı bulmakta aracı olabilir. Örneğin, Polygon (MATIC), ağındaki NFT’leri ücretsiz olarak basmanıza, aktarmanıza veya satın almanıza yardımcı olan Layer-2 özelliğine sahiptir. Ücretsiz NFT oluşturabileceğiniz sitelerden bazıları Rarible, Forge, OpenSea, SuperRare, Enjin, Proton mint ve Binance NFT pazarıdır.

Play-to-Earn NFT

Play-to-Earn gibi merkeziyetsiz oyunlarda genellikle başlamak için NFT satın almanız gerekir. Bu alana dahil olduktan sonra oyun size daha fazla ücretsiz NFT kazanabileceğiniz fırsatlar sunar. The Sandbox veya Axie Infinity gibi oyunlar için ön ödeme maliyeti yüksek olsa da oyuncular dijital bir dünyada gezinirken ücretsiz NFT kazanma şansını yakalar.


NFT satarken veya satın alırken gösterdiğiniz güvenlik hassasiyetini NFT airdroplarına katılırken de göstermelisiniz. Her NFT’ye ücretsiz bir şekilde erişemeyeceğinizi unutmayın. Örneğin, bir airdrop yoluyla NFT almak istiyorsanız projenin önceki tekliflerine biraz para harcamanız gerekebilir. Aynı doğrultuda, birçok platformda ücretsiz NFT’ler oluştururken işlem ücretleri için ödeme yapmanızı isteyebilir. Bir NFT’nin ortalama satış fiyatı, piyasaya bağlı olarak büyük ölçüde değişecektir. Mevcut ayı piyasasında bir NFT’nin ortalama fiyatı kabaca 2.000 dolardır.

Kriptoparalar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Yasemin Ulutaş tarafından yazıldı.

Ege Üniversitesi'nden 2022 yılında dereceyle mezun oldum. Bölümümle ilgili ortaya koymuş olduğum çeşitli akademik çalışmalarım bulunuyor. Şimdi ise kendimi blok zinciri teknolojisi alanında geliştirmekteyim.

Türk Kripto Fenomenlerinin Gündeminde Neler Var? | 02 Mart 2023

Aptos Varlıklarını Metamask Wallet’a Ekleme Rehberi