içinde ,

Ubisoft’un Yeni Yatırımı ve Play-to-Earn Üzerine Planları

Ubisoft, bir kripto start-up’ına yatırım yaptıklarını ve kendi oyunları için de play-to-earn modelini düşündüklerini belirtti.

Fransız oyun devi Ubisoft’un CEO’su Yves Guillemot, bir konuşmasında kriptopara camiasını ilgilendiren çarpıcı açıklamalarda bulundu. Şirketinin Animoca Brands üzerine yatırım yaptığını belirten CEO aynı zamanda Ubisoft markasını taşıyan bazı oyunlar için de popüler play-to-earn (oynadıkça kazan) modelinin uygulanabileceğini söyledi. 

Önemli Çıkarımlar

  • Oyun şirketi Ubisoft, bu hafta gerçekleştirilen bir konuşmada kriptopara birimi planları hakkında konuştu.
  • Şirket, blockchain girişimi Animoca Brands’a yatırım yaptı ve kendisi için de play-to-earn özellikleri oluşturmayı planlıyor.
  • Ubisoft daha önce halka açık birtakım blok zincirlerinde düğüm operatörü olarak hizmet vermiş ve kendi NFT serisini oluşturmuştu.

Animoca Brands

Ubisoft, Animoca İçin Yatırım Yaptı

Konuşması sırasında Guillemot, şirketi Ubisoft’un kripto camiasında Ethereum tabanlı oyun The Sandbox ile tanınan Animoca’ya yatırım yaptığını duyurdu.

Guillemot aynı zamanda Animoca’nın yarış projelerinden birisi olan ve play-to-earn ödülü olarak $REVV kriptoparası kazandıran REVV Motorsport adlı oyunu da onayladı.

20 Ekim tarihinde Animoca, Ubisoft ve birtakım diğer yatırımcılardan 65 milyon dolar topladığını ilan etti ve bu şirketin piyasa değerini 2.2 milyar dolara taşıdı.

Ubisoft Girişimci Laboratuvarı sayfası, dApp bulut hizmeti Aleph.im ve oyun şirketi Horizon Blokchain Games de dahil olmak üzere daha önceden desteklediği diğer şirketleri listeledi.

Play-to-Earn Radara Alındı

Ubisoft’un Finans Müdürü Frédérick Duguet, Ubisoft’un kendi oyunlarında kriptopara ödüllü play-to-earn sistemleri kullanılabileceğini önerdi. Yani dış yatırımlara ek olarak Ubisoft, kendi oyunlarında da oyun içi işlemler için kriptoparaları kullanabilir.

Duguet, blok zinciri sayesinde kullanıcıların “içerik kazanabileceği ve içerik sahibi olabileceği” söyleminde bulundu ve küçük blok zinciri şirketleriyle daha önceki ortaklıkları sayesinde şirketin “sektörü nasıl etkileyebileceği konusunda iyi bir bilgi birikimine sahip olmaya başladığını” da sözlerine ekledi. Duguet son olarak, Ubisoft’un buradaki kilit oyunculardan biri olmak istediğini de vurguladı.

KoinSaati

Ubisoft daha önce Rabbids ve One Shot League gibi mülkler için NFT koleksiyonları piyasa sürerek blok zincirinden yararlanmıştı. Ayrıca Tezos ve Ultra gibi blok zincirler için bir düğüm operatörü (node operator) olarak hizmet vermişti. Ancak, ana akım oyunlarından önemli ölçüde para kazanmak için kripto işlemlerini kullanmadı.

Haber, Steam’in kriptopara birimleri ve NFT’leri içeren oyunları yasakladığını duyurmasının ve Epic Games’in blok zinciri teknolojisine açık olduğunu ilan etmesinin hemen ardından geldi.

Kaynak: cryptobriefing

Kriptoparalar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burak Dorman tarafından yazıldı.

İstanbul Teknik Üniversitesi'nde bir lisans programında öğrenci. Merkeziyetsiz finans ürünlerine sigortacılık hizmeti sunan şirketleri tek noktada buluşturan bir oluşumda işçi. 2020 yılından beri blokzinciri ve kriptoparalar ile ilgilenmekte.

Ticaretin Tarihi I: İlk Ticaret Yolları

kriptopara

BitTorrent (BTT), HoloChain (HOT) ve Dent (DENT) Teknik Analizi | 1 Kasım 2021