içinde

Uber Eats, SHIB ve DOGE ile Ödemeleri Kabul Edecek

Uber Eats üzerinden yemek siparişi veren kullanıcılar artık BitPay aracılığıyla Shiba Inu (SHIB) ve Dogecoin (DOGE) ile ödeme yapabilecek.

BitPay tarafından yayınlanan bir blog yazısına göre, Uber Eats henüz doğrudan kripto para birimleri ile ödeme kabul etmediğinden, bu ödeme yöntemi sadece BitPay hediye kartlarının ve BitPay kartlarının kullanımında geçerli olacak.

BitPay aracılığıyla bölgesel veya ulusal restoran zincirlerinden paket servis veya teslimat için çeşitli kripto para cüzdanlarından ödeme kabul ediyor. Bitcoin, Ethereum, Bitcoin Cash, Litecoin, XRP, Dai, Wrapped Bitcoin (WBTC) ve stablecoin’ler, BitPay’in desteklediği kripto para birimlerinden bazılarıdır.

Günümüzde giderek daha fazla kurum ve kuruluş kripto para birimlerini birer ödeme yöntemi olarak  kabul ediyor. Tag Heuer, Hublot ve Breitling gibi lüks saat markaları artık BitPay aracılığıyla kripto para ödemelerini kabul ediyor.

*BitPay, Atlanta, Amerika Birleşik Devletleri merkezli bir Bitcoin ödeme hizmeti sağlayıcısıdır. Mayıs 2011’de Tony Gallippi ve Stephen Pair tarafından kurulmuştur.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Garen Varjabetoğlu tarafından yazıldı.

Fransa'da, Nice Sophia Antipolis Üniversitesi'nde Ekonomi-Yönetim bölümünden mezun oldum. Fransızca ve İngilizce dillerine hâkimim. Bir süre özel sektörde çalıştıktan sonra, blokzinciri teknolojisiyle tanıştım ve kendimi bu alanda geliştirmekteyim.

Türk Kripto Fenomenlerinin Gündeminde Neler Var? | 3 Temmuz 2022

XRP, BTC

Kripto Balinaları Nasıl Takip Edilir?