in

Twitter’daki, Kripto Ve DeFi Alanında Etkili Olan 10 Yabancı Hesap

Kriptoparalara ve merkeziyetsiz finansa ilgi arttıkça Twitter, bir çok kriptopara meraklısının ve uzmanının bir araya geldiği bir yer haline geldi. Bu hesaplardan bazıları da oldukça çok takipçiye sahip. Peki Twitter’da bu alanda en etkili olan hesaplar hangileri?

Hesaplar

1. Vitalik Buterin | 1.6 M Takipçi

Ethereum‘un ortak yaratıcısı ve Bitcoin Magazine’nin kurucu ortağı

Ethereum’un yaratıcısı olan Vitalik Buterin, son derece etkili bir düşünce lideridir. Merkeziyetsiz finansın, mevcut finans sektörlerini bozma potansiyeline sahip olduğunu ve yine merkeziyetsiz finansın ciddi kullanıcı sayısındaki artışı ile birlikte artan kullanım çeşitliliğinin etkisiyle, bu değişimin kendisini adım adım kanıtlamaya başladığını belirtti. Ancak bazı merkeziyetsiz finans platformlarının sunduğu ek kaldıraç fırsatlarından ve etrafındaki yüksek faiz oranlarından endişe duymaktadır.

2. Andreas Antonopoulos | 593 K Takipçi

Yazar, Bitcoin savunucusu ve teknoloji girişimcisi

Bitcoin ile ilgili en etkili hesaplardan birisidir. Andreas düzenli olarak Bitcoin‘in hangi fiyattan işlem yaptığı ve piyasanın kriptopara birimini nasıl algıladığı hakkında bilgiler verir. Buna ek olarak Andreas’ın Bitcoin hakkındaki düşünceleri, son zamanlarda CNBC’de bir kaç röportajın konusu oldu.

3. Micheal Saylor | 876 K Takipçi

Microstrategy Inc. CEO’su ve Bitcoin savunucusu

Microstrategy, hazine varlıklarını Bitcoin’e aktaran ilk büyük halka açık şirkettir. Micheal Saylor hala Bitcoin yatırımı yapmaya devam etmektedir. Ayrıca, şirketlere hazine varlıklarını Bitcoin’e aktarmaktan nasıl yararlanabileceklerini gösteren bir etkinliğe de ev sahipliği yaptı.

4. Brian Armstrong | 660 K Takipçi

Coinbase kurucu ortağı / CEO’su ve GiveCrypto kurucu ortağı

14 Nisan 2021 tarihinde halka arz edilen ve büyük heyecan uyandıran Coinbase’in CEO’su Brian Armstrong, Twitter hesabından şirket ile ilgili haberlerin yanı sıra, kriptoparalar ve merkeziyetsiz finans ile ilgili de paylaşımlar yapmaktadır.

5. Scott Melker | 405 K Takipçi

Kripto yatırımcısı, eski DJ ve yazar

Twitter’daki bilinen adıyla “The Wolf of All Streets”, kriptopara piyasasını takip etmek için bilinmesi gereken önemli hesaplardan birisidir. Scott Melker’in kriptopara piyasası ile alakalı podcastleri ve bir YouTube hesabı da bulunmaktadır. Ayrıca kendisi kriptopara ile ilgili düşüncelerini bir kaç Benzinga şovunda da paylaşma fırsatı bulmuştur.

6. Laura Shin | 156 K Takipçi

Podcast sunucusu ve kripto muhabiri

Popüler podcast’leri “Unchained” ve “Unconfirmed” ile yararlı içerikler üreten Laura Shin, bir zamanlar Forbes dergisinde kıdemli bir kripto / blokzincir editörü olarak çalışmıştır. Maker, Uniswap ve Compound gibi pazar lideri merkeziyetsiz finans protokollerinin temsilcileri ile yaptığı röportajları özellikle ilgi çekicidir.

7. Winklevoss Kardeşler

Cameron Winklevoss | 492 K Takipçi, Gemini kurucu ortağı ve erken Bitcoin yatırımcısı

Tyler Winklevoss | 691 K Takipçi, Gemini kurucu ortağı

Cameron Winklevoss ikiz kardeşi Tyler Winklevoss ile birlikte ABD merkezli bir kriptopara borsası olan Gemini’yi kurdu. Kardeşler onları dünyadaki ilk kripto milyarderi yapan Bitcoin’e erken yatırımları ile ünlüdür.

8. Lex Moskovski | 50 K Takipçi

Kriptopara yatırımcısı, analizci

Lex Moskovski, kriptopara piyasasında neler olduğuna dair günlük paylaşımları ile takip edilmesi gereken etkili hesaplardan birisir.

9. Chris Burniske | 166 K Takipçi

Placeholder ortağı

Chris Burniske, New York merkezli bir kripto girişim şirketi olan Placeholder’ın ortağıdır. Gazete ve dergilerden sık sık alıntılar yapıyor ve kripto piyasalarını tartışmak için ulusal medya kuruluşlarında yer alıyor. 2017 Jack Tatar ile birlikte “Cryptoassets: The Innovative Investor’s Guide to Bitcoin and Beyond” adlı meşhur kitabı yazmıştır. Kendisi aynı zamanda merkeziyetsiz finansın güçlü savunucularındandır.

10. ShardiB2 | 112 K Takipçi

Kriptopara yatırımcısı, Analizci

Twitter’da kullandığı ismiyle “Don’t follow Shardi B if you hate money” kriptopara piyasası ile ilgili yorumları ve grafik analizleri ile bu alanda etkili anonim hesaplardan birisidir.

Bonus. Mike Winkelmann | 375 K Takipçi

Dijital Tasarımcı, NFT Artist

“beeple” olarak da bilinen Mike Winkelmann yakın zamana kadar çok da tanınan bir tasarımcı değildi. Daha sonrasında “Christie’s” açık arttırmalarında Winkelmann’ının eserinin, dünyada satışa çıkarılan ilk NFT sanatı olması, kendisi için bir dönüm noktası oldu. Özellikle “Everydays” adlı kolajı 69 Milyon $’a alıcı buldu. NFT sanat dünyasına ilgi duyanlar için bilinmesi gereken hesaplardan birisidir.

Not: Bahsedilen hesaplar belirli bir düzene göre değil, karışık olarak listelenmiştir.

Kaynaklar: Yahoo Finance, Chris Katje | blog.makerdao

Kriptoparalar hakkında; merak ettikleriniz, öğrenmek istedikleriniz, soru-cevap, güncel analizler için Telegram kanalımızda bizi takip edin ve iletişimde kalın. KoinSaati’nin Telegram Kanalına katılmak için tıklayınız.

Tuğhan Tokuş tarafından yazıldı.

Hacettepe Üniversitesi "Ekonomi" mezunu ve Sacred Heart Üniversitesi "MBA" mezunuyum. Blokzincir teknolojisi ve merkeziyetsiz finans sevdalısıyım. Bir devrime şahitlik ediyoruz. Her devrimde öncüler ödüllendirilir veya idam edilir. Şüphesiz ki bu devrim çoktan başarılı olacağını kanıtladı...

DeFi

APY Ve APR Nedir? Farkları Nelerdir?

Bitcoin

Bitcoin Fiyatındaki Son Durum: Teknik Analiz Neyi Gösteriyor?