in

Twitter, WeChat’e Dönüşebilir mi?

Gündemden düşmeyen Tesla CEO’su Elon Musk, popüler sosyal medya platformu Twitter’ın Çin’deki WeChat örneğine benzer bir süper uygulama haline gelebileceği ve ödeme yöntemlerini de destekleyebileceği sinyallerini verdi.

Geçtiğimiz günlerde bir panelde konuşan Elon Musk, WeChat’in aslında iyi bir örnek, model olduğunu ve daha da iyisi olabileceğini kabul etti.

“Çin’deyseniz, adeta WeChat’te yaşıyorsunuz, her şeyi yapıyor. Bir nevi Twitter, artı PayPal ve bir sürü başka uygulamanın birleşimi ve hepsinin tek bir arayüzde toplanmış hali gibi. Gerçekten mükemmel bir uygulama.”

Çin dışında böyle bir uygulamanın olmadığını belirten Musk, böyle bir uygulamanın faydalı olacağını öngörüyor. Musk, kripto para veya fiat ödemelerin bu açıdan “çok mantıklı” olabileceğini de ifade etti.

Böyle bir uygulamanın mutlaka Twitter üzerinde inşa edilmesi gerekmediğini belirten Musk yine de açık kapı bıraktı.

“Yeni bir şey oluşturulabilir, ama bence bu şeyin var olması gerekiyor” diyen milyarder, bunun insanların çeşitli dijital görevleri yerine getirebileceği ve önemli fikirlerin tartışıldığı “maksimum güvenilir ve kapsayıcı” bir platform olması gerektiğini de sözlerine ekledi.

Kaynak: Decrypt

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Garen Varjabetoğlu tarafından yazıldı.

Fransa'da, Nice Sophia Antipolis Üniversitesi'nde Ekonomi-Yönetim bölümünden mezun oldum. Fransızca ve İngilizce dillerine hâkimim. Bir süre özel sektörde çalıştıktan sonra, blokzinciri teknolojisiyle tanıştım ve kendimi bu alanda geliştirmekteyim.

Terra (LUNA)’nın Hukuk Ekibi Ayrılıyor! Sırada Ne Var?

Akıllı Kontrat (Smart Contract) Nedir? Nasıl Çalışır? – 1