in , , ,

Twitter, NFT Entegrasyonu Getirecek!

Binance, Elon Musk

Twitter, kullanıcıların tweet’ler aracılığıyla dijital koleksiyon trade’i yapmalarını sağlayacak bir NFT entegrasyonu test ettiğini duyurdu. Şu anda Flow, Ethereum, Solana, Tezos, Polygon ve ImmutableX destekleyen özellik; gelecekte diğer blok zincirlerini de bünyesine katacak.

Sosyal medya platformu Twitter; yeni özelliğini hayata geçirmek için Flow blok zinciri geliştiricisi Dapper Labs, Solana protokolüne ait NFT platformu Magic Eden, NFT pazarı Rarible ve spor merkezli NFT pazarı Jump.trade olmak üzere dört NFT platformuyla ortaklık kurdu.

Şu anda test aşamasında olan bu özellik, paylaşılan NFT’ye ait bir görseli ön izleme olarak gösterecek ve kullanıcıları pazara yönlendiren bir link içerecek. Blockchain-agnostic şekilde tasarlanan protokol, gelecekte birçok blok zincirle entegrasyon sağlayacak.

Twitter, geçtiğimiz ocak ayında Twitter Blue’ya abone olan kullanıcılarına NFT profil fotoğrafı desteği getirmişti. Kripto milyarderi ve Dogecoin yanlısı Elon Musk’ın Twitter’ı satın almasıyla platformun kripto alanında kendini geliştireceği kesinleşmiş durumda.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Başak Çetinbülüç tarafından yazıldı.

İstanbul Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı son sınıf öğrencisi. KoinSaati içerik yazarı.

NFT drop

Ayın Önemli Airdrop’ları

LUNA, Terra

Ekim Ayı Terra (LUNA) Son Gelişmeler