in , ,

Twitter; Kripto, DApps, NFT’ler ve Blockchain Teknolojisine Odaklanacak Bir Ekip Duyurdu

Twitter, Kripto, DApps, NFT’ler ve diğer merkeziyetsiz teknolojilerle çalışmaya odaklanan blok zinciri merkezli bir birime sahip olacak.

Tüm kripto meraklılarının sevgili sosyal ağı Twitter, merkeziyetsiz teknoloji endüstrisini güçlendirmeye kararlı ve kripto, DApps ve DeFi için çözümler geliştirmeye odaklanan özel bir kripto ekibi oluşturdu.

Mühendis Tess Rinearson ekibi yönetecek. Tess, Twitter’a katılmadan önce Tendermint Core’un geliştirilmesinde yer aldı ve aynı zamanda Chain.com, Interchain Foundation ve Cosmos ile çalıştı.

Merhaba Twitter Crypto

Tess Rinearson’ın bir başlıkta açıkladığı gibi, ekip, mutlaka finansal alanla ilgili olmayan çözümler oluşturmak için kripto para birimleri, blok zinciri ve diğer merkeziyetsiz teknolojiler alanında çalışacak.

Ekip, Bitcoin bahşiş özelliğini ve duyurulan kimlik kanıtı hizmetini NFT’ler aracılığıyla mükemmelleştirmeyi umuyor.

Yolun ilerisinde Rinearson, Dapps ve diğer kimlik odaklı çözümler, varlık sahipliği ve topluluk oluşturma desteği üzerinde çalışmayı planlıyor.

Ekip, “Twitter Crypto” adı altında Web 3.0 ile ilgili her şeyle ilgilenmekten sorumlu olacak ve herhangi bir iş listesi olmamasına rağmen, Tess projeye katılmak isteyen herkesin başvurması için DM’lerini açtı.

Twitter Yatırımcıları Etkilenmiyor

Haberler kripto para meraklıları için cesaret verici gelse de, görüş geleneksel yatırımcıların kampından çok farklı görünüyor.

Twitter hisseleri, neredeyse iki haftalık bir süre içinde yaklaşık %25 kayıpla dik bir düşüşe geçti. Grafikler, Ekim ayı sonundaki bir düşüşün hisse senedi fiyatını 55 dolarlık psikolojik desteğin altına düşürmesinin ardından 2019’dan bu yana ilk net death cross’u gösteriyor.

twitter

Merkeziyetsizlik, Twitter yatırımcılarını heyecanlandırmıyor gibi görünüyor. Düşüş trendi devam ederse, bir toparlanma senaryonun yanlış olduğunu kanıtlamadıkça ve hisse senedini 55-60 dolar fiyat bölgesine geri getirmedikçe TWTR 50 dolarlık desteğe dokunabilir.

Geleceği Merkeziyetsizleştirmek için Çalışmak

Twitter büyük ihtimalle en kripto dostu sosyal ağdır. Şirketin felsefesi, CEO Jack Dorsey’in Bitcoin’in internetin para birimi haline gelebileceği ve blok zinciri teknolojisinin insanlığın geleceğinde devrim yaratabileceği vizyonuyla uyumludur.

Bu teknolojinin gelişimini desteklemek için, yakın zamanda Lightning Network aracılığıyla Bitcoin’de ipuçları gönderip almak için işlevsellik uyguladı. Girişim, Bitcoin’i Cash App, Patreon ve Venmo gibi diğer ödeme biçimleriyle aynı lige koydu.

Buna ek olarak, Twitter’ın CEO’su kısa süre önce sosyal ağları merkeziyetsizleştirmeye odaklanan Bluesky girişimini başlattı.

Jack Dorsey, kullanıcının sosyal ağlarda gördüklerini, kontrol etmesi için tek bir şirkete güvenmek yerine favori öneri algoritmasını seçerek seçebileceği bir gelecek hayal ediyor.

Fikir 2019’dan beri geliştiriliyor ancak henüz uygulanmadı. Başarılı olursa, Bluesky kendini küresel olarak başarılı bir sosyal ağ örneği olarak, Mastodon, Twitch, Minds veya Hive gibi diğer girişimlerin üzerinde empoze edebilir.

Kriptoparalar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

MES tarafından yazıldı.

metaverse

En İyi 5 Orta Düzey Metaverse Projesi

The Graph

The Graph: Blockchain için En Hızlı İndeksleme Sistemi