in ,

Twitter, Ethereum Transfer Desteği Ekledi

Twitter, bahşiş gönderme seçeneklerine sermaye değerine göre en büyük ikinci kripto para olan Ethereum’u da ekledi.

Bitcoin işlemlerinin desteklenmesi Eylül ayında başlamıştı. Artık, kullanıcılar bahşiş göndermek için Ethereum cüzdanlarını da kullanabilecekler.

Ayrıca Twitter’daki bu bahşiş uygulaması Cash App, GoFundMe, Patreon, Wealthsimple, Venmo gibi ödeme sistemlerini destekliyor. Paga, Paytm ve Barter by Flutterwave gibi Fintech sağlayıcıları ise desteklenen diğer seçenekler. Tüm kullanıcılar, şirketin politikaları çerçevesinde Ethereum ile ödeme yapabilecekler.

“Bugünden itibaren, kullanıcılar bahşiş hizmetine Ethereum hesaplarını ekleyebilirler. Ödeme sağlayıcıları listesini genişletmeye devam ediyoruz. Bu şekilde birçok kişi, bahşişleri bulundukları cüzdandan bağımsız şekilde kullanabilecekler.

Kasım ayında, geliştirici Jane Won Ethereum cüzdanları ekleme ihtimalinden bahsetmişti. Ancak yalnızca bitcoin transferleri herkese açıktı. Artık ETH’deki bahşişler de tüm kullanıcılar için kullanılabilir halde. BTC’den farklı olarak, Ethereum cüzdanlarının doğrudan bağlantısı henüz sağlanmadı. Profildeki cüzdan adresinin manuel olarak eklenmesi gerekiyor.

Koinsaati, Kriptopara, twitter, ethereum

“Twitter’da olduğu gibi, dijital para birimleri de küresel engeller olmadan çalışıyor. Bitcoin ödemelerine ek olarak Ethereum desteğini dahil etmekten heyecan duyuyoruz. Daha da fazla insanın minimum çabayla dijital ekonomiye katılmasına izin veriyoruz.”

AtoZ Markets’in raporuna göre Twitter, ücretli Twitter Blue hizmeti müşterilerine NFT seçeneği de ekledi. Bu, Bitcoin destekçisi Jack Dorsey’in Kasım ayında şirketin CEO’luk görevinden ayrılmasından sonra oldu.

İlginç bir şekilde, ENS kullanılarak kaydedilen Ethereum cüzdanları henüz desteklenmemekte. Bu sistem, İnternetteki DNS sistemine benziyor. Ethereum ağındaki adreslere alfabetik adlar vermenizi sağlıyor.

Bu raporun düzenlendiği tarih itibariyle Twitter, New York Borsası’nda hisse başına 28,98 milyar dolarlık piyasa değeri ile 36,24 dolardan işlem görüyor.

Kriptoparalar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Başak Çetinbülüç tarafından yazıldı.

İstanbul Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı son sınıf öğrencisi. KoinSaati içerik yazarı.

Youtube, Kripto Piyasasında Deneyimli Web3 Direktörü Arıyor

Cardano Cüzdanları: 2-Yoroi