in ,

TVL Değerine Göre En İyi StarkNet Projeleri

StarkNet, izne tabi olmayan merkeziyetsiz bir Validity-Rollup’tır. Bu yazımızda, toplam kilitli değerine (TVL) göre en iyi StarkNet projelerini ele alacağız. 

StarkNet üzerinde en çok kilitli değer bulunduran projelerin başında JediSwap geliyor. StarkNet ağının ilk DeFi projesi olan JediSwap, TVL değerinin %56.8’ini bünyesinde barındırarak açık ara platformu domine ediyor. JediSwap’in toplam TVL’si ise 7.5 milyon dolar değerinde. 

Listenin ikinci sırasında ise merkeziyetsiz borsa 10KSwap yer alıyor. TVL değerinin %18.9’una sahip olan 10KSwap’in 2.5 milyon dolar değerinde TVL’si bulunuyor. 10KSwap’in hemen ardında bir başka merkeziyetsiz borsa olan mySwap yer alıyor. TVL değerinin %14.3’lük bölümüne sahip olan mySwap’in toplam TVL’si ise 1.9 milyon dolar değerinde. 

Listenin dördüncü sırasında bir lending platformu olan zkLend yer alıyor. %6.1’lik bir dilime sahip olan zkLend’in TVL’si ise 806 bin dolar civarında bulunuyor. Beşinci sıraya baktığımızda yine bir başka merkeziyetsiz borsa olan SithSwap 169 bin dolarlık TVL ile yüzdelik dilimin %1.2’sini oluşturuyor. 

Listenin geri kalanında ise sıralama şöyle: 

  • Nostra (125 bin dolar, %0.91)
  • ProtossDex (120 bin dolar, %0.9)
  • Carmine Options (89 bin dolar, %0.67) 

StarkNet üzerindeki toplam TVL’nin büyük bölümünü bu projeler oluştururken, kalan %0.1’lik bölümde de diğer küçük projeler yer alıyor. 

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Onur Çaliş tarafından yazıldı.

Beykent Üniversitesi, Radyo ve Televizyon Programcılığı bölümünden 2020 senesinde mezun oldum. Başkent İletişim Akademisi'nde Diksiyon, Sunuculuk ve Spikerlik eğitimi aldım. Stajımı China Radio International bünyesinde tamamladım. Kripturk ile başladığım profesyonel çalışma hayatıma Bitlo Teknoloji ve Coinkolik ile devam ettim. Şu anda ise Koinsaati çatısı altında editörlük ve sunuculuk yaparak devam etmekteyim.

Honeypot Nedir?

Bir Kripto Paranın Sahte Olup Olmadığını Nasıl Anlarız?