içinde , , ,

Türkiye’de Günün En Çok Konuşulan 5 Kriptopara Projesinin Temel Analizi | 30 Kasım 2021

kriptopara

Kriptopara piyasasında lider kriptopara birimi Bitcoin ve altcoin’lerde hafif bir düşüşün ardıdan tekrar yükseliş başladı. Bugün yine gündemimizde Türkiye’de günün en çok konuşulan kriptopara projeleri var. Gelin hep birlikte göz atalım.

Star Atlas (ATLAS)

Star Atlas, sanal bir oyun metaverse’inde yer alan, devasa bir çok oyunculu çevrimiçi oyundur. Unreal Engine 5 üzerine inşa ediliyor ve oyunun sinema kalitesinde, gerçek zamanlı ortamlara sahip olmasını sağlıyor. Star Atlas, 2620’de üç büyük fraksiyonun ortaya çıktığı ve kaynaklar ve kontrol için rekabet ettiği, fütüristik bir bilim kurgu ortamında geçiyor: İnsanoğlu, uzaylı ırklardan ve duyarlı androidlerden oluşan bir konsorsiyum.

star atlas

Oyun farklı türleri bir araya getiriyor. Diğer oyuncular ve gruplarla nasıl etkileşim kuracağınıza dair taktiksel eylem planları geliştirmeniz gerektiğinden, kısmen strateji gerektirir.Son olarak, oyuncular kaynakları mintleyebilir ve bunu yaparak gelir akışları elde edebilir, bu da onu bir rol yapma oyunu haline getirir.

StarLink (STARL)

STARL Metaverse ile sanal alanın yeni sınırına adım atabilirsiniz. Tek başına veya başkalarıyla evrende maceraya atılıp yeni insanlarla tanışabileceğiniz, eşyalar ve NFT’ler takas edebileceğiniz, çeşitli oyun deneyimlerine ve eğlenceye erişebileceğiniz, uzay gemini değiştirebileceğiniz, öğrenebileceğiniz, zanaat yapabileceğiniz ve yaratabileceğiniz uzay istasyonlarını keşfetmek için harika bir oyundur.

STARL

STARL Metaverse, Wyrmbite Studios tarafından uyarlanan ve geliştirilen ilk oyun Warp Nexus ile bir oyun Launchpad’i görevi görecek. Warp Nexus, geniş bir uzay keşfi ve oyna-kazan uzay MMO oyunudur. Gemiler inşa etmek ve modifiye etmek için $STARL tokeni kullanılır.

Casper Network (CSPR)

CasperLabs, Casper Network’ün arkasındaki kuruluştur ve temel olarak Casper CBC spesifikasyonuna sahip, merkeziyetsiz bir akıllı sözleşme geliştirme platformudur. Casper Network’ün amacı, diğer blok zincirlerinin mücadele ettiği bazı önemli sorunları çözmektir. Bu sorunlardan bazıları; ölçeklenebilirlik, yüksek gaz fiyatları ve kullanılabilirliktir.

Casper Network, Ethereum

Casper Network’ün geliştirilmesinin arkasındaki kuruluş CasperLabs’tır. CasperLabs’taki ekip, geliştiricilerden girişimcilere ve liderlere kadar birçok ekip üyesinden oluşur. Tüm organizasyonun çalışanları, blok zinciri teknolojisinin sağladığı bir dünyaya adanmış ve inanmış kişilerdir. Casper Network platformunu geliştirmenin yanı sıra CasperLabs çalışanları, ağ kullanıcılarına hizmet ve destek sağlamaya odaklanır.

Bloktopia (BLOK)

Bloktopia, kripto topluluğu için benzersiz bir VR deneyimi sunacak ve kullanıcıları tek bir sürükleyici ve ilgi çekici ortamda bir araya getirecek. Bloktopyalılar; gayrimenkul sahipliği, reklam geliri, oyun oynama, ağ kurma ve çok daha fazlasıyla gelir elde edebilecekler. Dünyanın en gelişmiş gerçek zamanlı 3D Oluşturma Motorunu kullanan Bloktopia, çarpıcı görselleştirmeler ve kullanıcı deneyimi oluşturmak için bu teknolojiden yararlanacak.

Bloktopia’nın geniş kullanıcı tabanı, bir NFT mekanizması aracılığıyla gelir yaratmada paylaşma fırsatı sağlayan reklam ve sponsorluk yoluyla para kazanmaya izin verecektir. Metaverse; merkeziyetsiz ve açık kaynaklı sanal dünyadaki fiziksel ve sanal dünyalar arasındaki köprüdür. Bu köprüde dijital sanat, emlak ve reklam alanı gibi dijital değeri yönetmek için kriptografik protokoller ortaya çıkacaktır. Bunu gerçekleştiren kolaylaştırıcılar, uygun fiyatlı ve hızlı işlemlere izin veren Polygon Ağındaki NFT’ler olacaktır.

Radio Caca (CACA)

Radio Caca, The USM Metaverse için Maye Musk Mystery Box (MPB) NFT ve DeFi+GameFi aracının özel yöneticisidir. Proje, Reddit forumunda farklı NFT pazarlarına açılan bir kapı olarak tanımlanıyor.

RACA, BSC ağının BEP-20 standardında geliştirilen, projenin yerel tokenidir. Bu hizmet tokeni, müzik ve dijital sanat alanındaki ürünler ve hizmetler için ödeme yapmak için kullanılır. Ayrıca RACA, USM Metaverse’deki arazi, nadir kaynaklar ve diğer NFT’leri çıkarmak için de kullanılır. Kullanıcılar, USM Metaverse’de RACA’yı bir yönetişim tokeni olarak da kullanabilir.

Kriptoparalar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Batuhan Görbulak tarafından yazıldı.

Hacettepe Üniversitesi Almanca Mütercim Tercümanlık bölümünden mezun olduktan sonra kendisini çeviri ve yerelleştirme alanlarında geliştirdi. Farklı şirketlerde serbest çevirmenlik yapmakta olan Batuhan, 2020’de kripto paralar ile tanışmasıyla birlikte iş ağını genişleterek FinTech alanında birçok projenin çevirisinde tecrübe kazandı. Son 1 senedir çalışmalarını FinTech alanına yoğunlaştırarak Blockchain'i keşfetme yolunda çalışmalarını genişletiyor ve şimdilerde ise koinsaati.com'da co-founder ve "chief editor" olarak aktif bir şekilde çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

Alchemix (ALCX) Binance’de Listeleniyor: Alchemix (ALCX) Nedir?

Socios NFTs 2.0 Nedir? Nasıl Katılınır?