içinde ,

Türk Kripto Fenomenlerinin Gündeminde Neler Var? | 9 Şubat 2022

Kripto para piyasasında bir haftayı daha geride bıraktık. Her hafta olduğu gibi bu hafta da Türk kripto fenomenlerinin gündemini sizler için derledik. Bu yazımızda, sizin için seçtiğimiz 6 fenomen üzerinden bu haftaki gündemi irdeledik.

Rookie

Rookie, haftaya Bitcoin analizini paylaşarak başladı. Bununla birlikte takipçilerini, scam projeler ve NFT’ler konusunda uyardı. Haftaya Opensea hesabında bulunan NFT’lerin çalınma haberleri ile devam eden Rookie, DAO hakkında oldukça detaylı bir tweet dizisini de paylaşmayı ihmal etmedi. Son olarak da paylaşımlarında bol bol NFT’lere yer verdi.

Üstad Splinter

Üstad Splinter bu hafta, Oasis Network $ROSE, Qredo $QRDO, Aleph Zero $AZERO, Proton $XPR, Boson Protocol $BOSON, Fantom $FTM gibi projeleri mercek altına aldı. Takipçilerine bol bol anket ve soru sunup etkileşim alan Üstad Splinter, öte yandan finans dünyasının geleceği olan DeFi 2.0’ın önemine değindi.

Kerem Muçe

Kerem Muçe haftaya, Bit.Country projesinden bahsedip aynı zamanda metaverse’nin bu yıl da hype yapacağını düşündüğünü söyleyerek giriş yaptı. Hafta içinde çeşitli Bitcoin analizi ve yorumları yapan Kerem Muçe, öte yandan TrustFi Network’un $TFI IDO takvimine de değindi. Son olarak ise analizi yorumlamanın önemi ile ilgili bir tweet dizisi paylaştı.

Yeni Nesil Kripto Trader

Yeni Nesil Kripto Trader, haftaya takipçilerine “yatırımlarınızın güvenliği için neler yapıyorsunuz?” sorusunu yönelterek başladı. Trust Wallet APR oranından ve staking işlemlerinden bahseden Yeni Nesil Kripto Trader; Polygon $MATIC, Smooth Love Potion $SLP, Avalanche $AVAX, Terra $LUNA, Solana $SOL projelerine de değinmeyi ihmal etmedi. Son olarak da Binance spot alım satımının nasıl yapıldığı ile ilgili bir video paylaştı.

ErkanG

ErkanG’nin bu haftaki gündeminde WOO Network $WOO, HOPR $HOPR, LEO Token $LEO projeleri yer aldı. Öte yandan çeşitli launchpad platformlarının IGO takvimlerini ve yaklaşan önemli etkinlik haberlerini retweet etti.

Celil Öztürk

Celil Öztürk haftaya, bilgi içerikli tweet paylaşımları ile başladı. StarkNet’in bir blockchain olmadığından, sıkıştırma servisi olduğundan ve Ethereum işlemleri için bir Zip dosyası konumunda olmasından bahsetti. Öte yandan KPMG Kanada bilançosuna $BTC ve $ETH eklenmesi haberini takipçileri ile paylaştı.

Kriptoparalar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Ezgi Çoban tarafından yazıldı.

Başkent Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri aynı zamanda Uluslararası Ticaret ve Finansman Çift Anadal Programı öğrencisi. KoinSaati içerik editörü.

Lithium Finance: CEO Kelvin Lam

Value Finance ile AMA Etkinliği