içinde

Türk Kripto Fenomenlerinin Gündeminde Neler Var? | 8 Haziran 2022

Kripto para piyasasındaki gelişmeler hız kesmeden devam ederken, Türk kripto fenomenlerinin gündemi de bu gelişmelerden etkileniyor. Bu yazımızda, sizin için seçtiğimiz 6 fenomen üzerinden son günlerdeki gündem konularını değerlendirdik.

Üstad Splinter

Üstad Splinter haftaya, madencilerin gelirindeki düşüş haberi ile başladı. Kripto paraların ve blockchain’in her geçen gün daha fazla reel dünyaya entegre olduğunu belirtirken Avalanche $AVAX için NFT gaming alanının taze olduğuna, $SOL ekosistemine benzer projelerin ekosistemde olabileceğine değindi. DAO’nun önemi, web3, $NEAR ekosistemindeki gaming projeleri Üstad Splinter’ın diğer gündem başlıkları arasındaydı.

Kripto için en önemli metriklerden birinin DeFi olduğunu ve DeFi’lere para akışı olmadan piyasa için pozitif diyemeyeceğimizi belirten Üstad Splinter son olarak hem $ETH hem $ATOM ağını kapsayan $EVMOS ağını mercek altına aldı.

Paradotor

Paradotor haftaya, Bitcoin dominansını yorumlayarak başladı. Bununla birlikte bir sonraki döngüde web3, DeFi 2.0 gibi projelerin daha da önemli hale geleceğini belirtti. Kriptoda sabrın ve doğru projeye yatırım yapmanın altını çizen Paradotor, Bitcoin’de oluşabilecek fiyat seviyeleri hakkında paylaşımlar yaptı.

KriptoFati

KriptoFati haftaya BAYC Discord’un 3. kez hacklenme ve toplam kaybın 200 $ETH olduğu haberi ile başladı. Bitcoin teknik analizi ve yorumunu takipçileri ile paylaşırken SEC’in BNB hakkında soruşturma başlattığını ve BNB’nin düşüşe geçtiğini belirtti.

tobbykitty.eth

Tobby haftaya DeversiFi üzerinden köprü kullanmadan, başka platformlara gitmeden tek tık ile başka chain’lerdeki varlıklar için swap yapabilme bilgisini paylaşarak başladı.Bu bilgiye transferlerin anonim olduğunu eklerken öte yandan Ethereum ağının en eski PoW TestNet’i Ropsten’in PoS’e geçtiği haberini takipçileri ile paylaştı.

Bratu

Bratu haftaya, blockchain’de ağ tıkanıklığı hakkında detaylı tweet dizisi paylaşarak başladı. Ölçeklenebilirlik sorunu ile ilişkilendirilen ağ tıkanıklığının nedenlerini ve çözüm için kullanılan yolları detaylandırırken küresel piyasaları ve kripto para piyasasını yorumladı. 2020-2021 boğa piyasasının başlıca etmenlerinden birinin halving olduğunu hatırlattı. Bununla birlikte savaş, jeopolitik sorunlar, gıda-su-tarım sorunları, covid belirsizliği ve daha birçok faktörün tüm piyasaları etkilediğini de paylaşımlarına ekledi.

Efe Bulduk

Efe Bulduk haftaya, ABD’de hane halkı birikim endeksinin son 14 yılın en düşük seviyesinde olduğu bilgi paylaşımı ile başladı. Bu sene Solana ağının toplamda 8 defa durduğunu belirtti. Son olarak işlem yaptığınız finansal üründe yaşanan mevsimselliği anlamanın, işlem yapacağınız doğru gün ve dönemleri seçmek açısından son derece önemli olduğunun altını çizdi.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Ezgi Çoban tarafından yazıldı.

Başkent Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri aynı zamanda Uluslararası Ticaret ve Finansman Çift Anadal Programı öğrencisi. KoinSaati içerik editörü.

Ethereum Ropsten Testnet’inin Proof-of-Stake’e Geçişi Gerçekleşti!

Solana, 100 Milyon Dolarlık Yeni Fon Duyurdu