içinde

Türk Kripto Fenomenlerinin Gündeminde Neler Var? | 7 Eylül 2022

Kripto para piyasasındaki gelişmeler hız kesmeden devam ederken Türk kripto fenomenlerinin gündemi de bu gelişmelerden etkileniyor. Bu yazımızda, sizin için seçtiğimiz 5 fenomen üzerinden son günlerdeki gündem konularını değerlendirdik.

üstad splinter

Üstad Splinter bu hafta launchpad’lerin sistem açısından çok önemli olduğunu dile getirdi. Launchpad’lerin fon topladıklarını, marketing yaptıklarını ve projelere bilinirlik kazandırdıklarını söyledi. Kripto olduğu sürece iyi launchpad’lerin sistemde kalacağını belirtti.

Üstad Splinter takipçileri ile Cosmos ağındaki öne çıkan projeler ve hizmetlerini şu şekilde paylaştı;

  • $ATOM – Hizmetler Merkezi
  • $JUNO – Akıllı Sözleşme Merkezi
  • $OSMO – DeFi/DEX Merkezi
  • $SCRT – Gizlilik Merkezi
  • $STARS – NFT Merkezi
  • $AXL – Köprüleme Merkezi 

Bunları stake edenlere iyi airdrop’lar da verildiğini ekledi.

Crypto Chef

Crypto Chef bu hafta önümüzdeki boğada potansiyelini yüksek gördüğü 3 projeyi detaylı olarak takipçileri ile paylaştı. Paylaştığı projeler arasında $RMRK, $AIOZ ve $MINA var. Takipçileri ile projeleri araştırmaları için paylaştığını dile getirdi.

Kripto para piyasası bu haldeyken yatırımcıların projelerin pozitif ayrışmasını beklememeleri gerektiğini belirtti. Akümülasyon evresinde olunduğu proje BTC’den bağımsız bir şekilde yükseldiğinde bile kar alınması gerektiğini ekledi.

Layer(3,3)

Layer(3,3), Hedera blockchain’i üzerinde yer alan projeleri takipçileri ile paylaştı. Swap borsası olarak Saucer Swap’ı, cüzdan olarak Hashpack kripto para cüzdanını ve NFT borsası olarak da Zuse Market’i ekledi.

Layer(3,3) bu hafta Web3 projesi olan Layer3xyz hakkında da detaylı bir flood paylaştı. Proje içerisinde cüzdan bağlayarak XP biriktirildiği ve ilerledikçe bunların farklı şekillerde kullanılabildiğini ekledi. Becerilerinize göre belirtilen bütçede ve şartlarda ödül kazanmanıza olan tanıyan bir Web3 projesi olduğunu da ekledi.

Smart Contract

Smart Contract bu hafta Web2 ve Web3’te güvenliğin en önemli konulardan birincisi olduğunu belirtti. Örnek olarak da TikTok bilgilerinin hack’lenmesini verdi. 1 milyar kullanıcının yanı sıra ödeme bilgilerinin de tehlikede olduğunu ekledi.

Yakın zamanda Bad Guys NFT projesinde 1 whitelist hakkı olmasına rağmen 400 NFT mint’lenebilmesini ele aldı. Ve bunun nasıl mümkün olduğu ile ilgili teknik bir flood paylaştı.

ugurcan.eth

ugurcan.eth, bu hafta kendi belirlediğiniz kelime, cümle veya rakam kombinasyonları kendinize ait nasıl bir cüzdan yaratabileceğinizi gösteren bir flood paylaştı. Bu kombinasyonun yani private key’in SHA-256 ile yapıldığını söyledi. Bu şifreleme yönteminin nasıl kullanıldığını detaylı bir şekilde anlattı.

Blockchain alanında bütün kontrolün bizim elimizde olduğunu ve kendimizi korumak için tüm önlemleri bizim almamız gerektiğini ekledi.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Merve Sait tarafından yazıldı.

KoinSaati İçerik Editörü

Ethereum’un Dikkat Çeken 3 Özelliği

Sorare

Popüler NFT Fantezi Futbol ve Beyzbol Platformu Sorare, NBA ile Anlaştığını Açıkladı