in ,

Türk Kripto Fenomenlerinin Gündeminde Neler Var? | 7 Aralık 2022

kripto fenomen ks

Kripto para piyasasındaki gelişmeler hız kesmeden devam ederken Türk kripto fenomenlerinin gündemi de bu gelişmelerden etkileniyor. Bu yazımızda, sizin için seçtiğimiz 5 fenomen üzerinden son günlerdeki gündem konularını değerlendirdik.

Doruk Tiryaki

Takipçilerine öğretici içerikler oluşturmaya devam eden Tiryaki, daha önce paylaştığı eğitici yazılarını tek bir post altında topladı. Bu seride, önemli gelişmelerden market dinamiklerine, kendi tecrübelerinden sektördeki terimlere ve hatta gelecekteki olası hype’lara kadar pek çok bilgi bulunduğunu söyledi.

Kripto Messi

Fenomen bu sabah erken saatlerde Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) hareketlenmelerine dikkat çekti ve geçtiğimiz mayıs – haziran aylarında gerçekleşen NVT Golden Cross sinyalinin tekrarladığını bildirdi.

Portföyünde altcoin bulunduranlara kısa vadeli stoplu işlemleri öneren Kripto Messi, kötü haber vermekten memnun olmadığını ama takipçilerini uyarmak istediğini ekledi. Birkaç saat sonra ise takipçilerinden birçok teşekkür yanıtı aldı. Ek olarak, her zaman yaptığı gibi takipçilerini nakitsiz kalmamaları konusunda tekrar uyardı.

Kripto Fati

Şu anda ayı piyasasını yaşayanlara umut verecek söylemlerde bulunan kripto fenomeni, 2024’te durumların daha iyiye gideceğini ve bu kişilerin tecrübeli bir şekilde boğa piyasası yaşayacaklarını söyledi.

Diğer paylaşımlarında ise sermayesi olan kişilere kriptoya yatırım yapmalarını önerdi. Kendisinin ise bir süre daha bekleyeceğini, yatırımlarına daha sonra başlayacağını ekledi. Geçtiğimiz hafta, önümüzdeki birkaç ay içinde potansiyel gördüğü projelere yatırım yapmak istediğini belirtmişti.

0xMert_

Polygon (MATIC) ve Solana (SOL) karşılaştırması yaparak belli bir kısımdan tepki gören kripto fenomeni, oldukça büyük bir kitleden ise destek gördü. Polygon’un Solana’dan 130 milyon dolar daha fazla fon topladığı halde Polygon’un bu paranın büyük bir kısmını marketing için kullandığını, Solana’nın ise topluluğu ve ekosistemi geliştirmek için kullandığını söyledi.

Paylaşımını Polygon’u kötülemek adına yapmadığını, sadece bazı protokollerin ortaklıklar için çok fazla para harcadıklarına dikkat çekmek amacıyla böyle bir paylaşımda bulunduğunu da ekledi.

Floki

0xMert_ gibi birçok projenin gelir ve gider dengesini kaybettiğine değinen Floki, ayı piyasasının bu hataya düşen projeleri kolayca yok ettiğini belirtti. Takipçilerini, yeni yatırımlar yaparken marketing’e büyük harcamalarda bulunan projelerden uzak durmaları konusunda uyardı. Yorumlarının sonuna ise geçtiğimiz hafta 0xDogan.eth’nin platform gelirleriyle alakalı oluşturduğu tweet dizisini ekledi.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Başak Çetinbülüç tarafından yazıldı.

İstanbul Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı son sınıf öğrencisi. KoinSaati içerik yazarı.

Tezos (XTZ) Nedir, Nasıl Alınır? 

kripto blockchain

Efinity Token (EFI) Nedir? Nasıl Alınır?