in

Türk Kripto Fenomenlerinin Gündeminde Neler Var? | 6 Mart 2022

Kripto para piyasasındaki gelişmeler hız kesmeden devam ederken Türk kripto fenomenlerinin gündemi de bu gelişmelerden etkileniyor. Bu yazımızda, sizin için seçtiğimiz 5 fenomen üzerinden son günlerdeki gündem konularını değerlendirdik.

Kripto Messi

Kripto Messi bu haftaya Ukrayna-Rusya gündemi ile başladı. Sertleşen açıklamaların kripto para piyasasını etkilendiğinden bahsetti. Fakat piyasanın hemen toparlayacağını düşündüğünü belirtti. Çok işlemin, çok hata getirdiğini dile getirdi. Türkiye için bu hafta açıklanan önemli verilerden biri olan enflasyon verisi için, yıllık enflasyon oranının %54,44 olarak açıklandığını söyledi.

Erhan Ünal

Erhan Ünal bu haftaya fan token’lerin fragmanda olduğunu belirterek başladı. Bitcoin için makro görünüm paylaşarak bilgilendirme yaptı. Ünal, piyasanın yatırımcıyı düşüşlere alıştırdığı zaman dilimlerinde kimsenin yükselişlere sevinmediği; burada toplumun yükselişi benimseyip FOMO’ya kapıldığı zamana dikkat etmek gerektiğini belirtti. Glassnode’un yayımladığı yeni raporundan 60 bin dolar üzerinde alım yapanların 35-38 bin dolar aralığında satış yaparak zararı kabul ettikleri bilgisini paylaştı.

Lupo.eth

Lupo.eth bu hafta NFT’lere yönelik adil fiyat değerlemesi hizmeti sunan Ginoa platformunu tanıttı. Platformun NFT dünyasına yeni adım atanlara veya günlük trade yapanlara yatırım kararlarında yardımcı olabilir, fiyatlanmamış ürünleri bulmasına veya yapay yükselen ürünlerden kaçınmasına yardımcı olabileceğini belirtti. Hafta boyunca NFT paylaşımlarına devam etti.

Smart Contract

Smart Contract haftaya Ukrayna’ya yapılan kripto bağış istatistiklerini paylaşarak başladı. Tarık Tolunay’ın FractalIstanbul projesini paylaştı. Tenderly projesinin 40 milyon dolarlık yatırım aldığını takipçileri ile paylaşarak akıllı kontratlarda işlem yapmadan simüle etme özelliğinin çok iyi olduğunu ve en çok kullandığı özellik olduğunu ekledi. Akıllı sözleşme programlama dili olan Solidity hakkında detaylı bilgiler verdi. Bu hafta gündeminde NFT’de vardı.

Barış Büyüktaş

Barış Büyüktaş haftaya takipçilerini global gündemden dolayı piyasada ne olacak ön görmek imkansız, risk almayın diye uyararak başladı. Bitcoin grafikleri paylaşarak bu süreçte önceliğinin az kazanmak ama kaybetmemek olduğunu belirtti. Piyasada artık sadece kaliteli ekiplerin, kaliteli projelerin ayakta kalabildiğini ekledi. Bitcoin için her zaman A ve B planın hazır olması gerektiği konusuna değindi.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

MES tarafından yazıldı.

Haftalık Finansal Gelişmeler | 06.03.2022

Lugano, Kripto Paraları Ödeme Aracı Olarak Kabul Edecek