in ,

Türk Kripto Fenomenlerinin Gündeminde Neler Var? | 6 Kasım 2022

Kripto para piyasasındaki gelişmeler hız kesmeden devam ederken Türk kripto fenomenlerinin gündemi de bu gelişmelerden etkileniyor. Bu yazımızda, sizin için seçtiğimiz 5 fenomen üzerinden son günlerdeki gündem konularını değerlendirdik. 

heathley.eth

NFT konusunda oldukça ilgili ve bilgili olan heathley.eth, Kasım ayı boyunca paylaşımlarında bu konuyu odak noktasına aldı. Valhalla ve Ethereum’un başarılı çalışmalarının olası bir NFT boğasını tetikleyeceğini ileri süren fenomen takipçileriyle “NFT’lere İlk Adım Rehberi” adlı bir flood paylaştı.

NFT dünyası bambaşka bir alan olsa da keyifli ve kazançlıdır. Global dahil, nitelikli insan sayısı çok az. Yeniliklere açık olun ve gelişin.” diyerek takipçilerine seslenen fenomen NFT konulu içeriklerine devam edeceğini aktardı. 

Floki

Elon Musk’ın Twitter’ı satın alma konusu uzun zamandır gündemi meşgul ediyordu. Nisan ayında Twitter’ın satılması konusunda düşüncelerini paylaşan fenomen paylaşımını yineledi. Elon Musk’ın Twitter’ı almak istemesinin arkasında birden fazla motivasyon olduğu hatırlattı.

Ori

Kripto dünyası hakkında düşüncelerini paylaşan Ori, Twitter’ın Elon Musk tarafından satın alınması hakkında da düşüncelerini paylaştı. “Elon Musk Twitter’ı alırken amacını ifade özgürlüğünü sağlamak olarak belirtmişti. Bunu samimi bulalım veya bulmayalım enteresan bir deney olacak çünkü Web3’nin vaadi de aslında aynı.” diyerek gelişmeleri takip edeceğini aktardı. Web2 ile gerçekleşmeyen teknolojik ilerlemenin Web3 ile çözüleceğini ileri sürdü.

Google Cloud’un, Solana Node’u çalıştırmaya başlamasına da değinen fenomen, ilerde kullanıcılara kolayca node kurma imkanı sunulacağı düşündüğünü aktardı.

Crypto Chef

Ori’ye benzer şekilde Google Cloud gelişmesine dair düşüncelerini paylaşan Crypto Chef, SOL’un bu paylaşım sonrası artış gösterdiğini aktardı. “Ayı piyasası hepimizi çok yorduğunu biliyorum, maddi ve manevi çok yorulmuş olabiliriz ancak geçen boğada yaptıklarımızdan daha fazlasını yapmanın zamanı” diyerek takipçilerine seslendi. Piyasaya dair gelişmeleri yakından takip edeceğine değindi. 

Burak.usdt

Burak.usdt hafta boyunca grafikler paylaşmaya devam etti. FED toplantıları öncesi ve sonrası düşüncelerini paylaşan fenomen, BTC hakkında yorumlarını dile getirdi. Yatırımcıları FED gününe dikkat etmeleri konusunda uyardı. Fenomen, analiz paylaşımlarıyla takipçilerini bilgilendirmeye devam edecek.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Yasemin Ulutaş tarafından yazıldı.

Ege Üniversitesi'nden 2022 yılında dereceyle mezun oldum. Bölümümle ilgili ortaya koymuş olduğum çeşitli akademik çalışmalarım bulunuyor. Şimdi ise kendimi blok zinciri teknolojisi alanında geliştirmekteyim.

Solana Neden Artıyor?

Binance

FTT Neden Düşüyor?