içinde

Türk Kripto Fenomenlerinin Gündeminde Neler Var? | 30 Mart 2022

Kripto para piyasasındaki gelişmeler hız kesmeden devam ederken Türk kripto fenomenlerinin gündemi de bu gelişmelerden etkileniyor. Bu yazımızda, sizin için seçtiğimiz 5 fenomen üzerinden son günlerdeki gündem konularını değerlendirdik.

Rookie

Rookie, haftaya Avalanche‘ın uzun zamandır hazırlandığı 22- 27 Mart arasında gerçekleşen Avalanche Summit etkinliğinden bahsederek başladı. Haftanın ilerleyen günlerinde Avalanche Summit paylaşımlarına devam ederek etkinlikten kareler paylaştı. En popüler kripto para birimi olan Bitcoin’deki hareketlilikten bahsederek analizler yaptı ve çeşitli grafikler paylaştı. Ethereum’a da değinen Rookie, Ethereum’la ilgili görüşlerini dile getirdi ve grafikler paylaştı.

DeFi ve GameFi projeleriyle ilgili görüşlerini dile getirdi. $PBR, Bloktopia, MetaWear projelerinden bahsetti ve piyasanın en büyük launchpad’lerinden biri olan Seedify’a değindi.

Kerem Muçe

Kerem Muçe, bu hafta DROPP projesindeki gelişmelerden bahsetti. Bitcoin ve Ethereum grafikleri paylaşarak bu iki kripto para biriminin ve genel olarak kripto piyasasının durumunu değerlendirdi. Holochain projesiyle ilgili görüşlerini ifade etti.

kriptofati.eth

kriptofati.eth, haftanın açılışını FOMO’dan bahsederek yaptı. NFT’lerle ilgili bir içerik paylaştı ve Decentraland projesi üzerinde durarak fikirlerini dile getirdi. Kadena, Shazu, Choise, Metafluence ve ChainPort projelerinden bahsetti. ABD’de NFT dolandırıcılarına gelmeye başlayan ağır cezalara değindi. Projelerdeki token ekonomisinin önemini dile getirdi. Zilliqa projesine ait bir metaverse projesi olan Metapolis’e değindi. AVAX ile ilgili bir grafik paylaştı. Bitcoin’de yaşanan fiyat hareketlerine değinerek analizler yaptı.

$ZOO projesinde yaşanan gelişmelerden bahsetti. Axie Infinity’de yaşanan hack olayına değinerek görüşlerini dile getirdi.

0xcFloki.eth

0xcFloki.eth, haftanın açılışını Barselona’da gerçekleştirilen Avalanche Summit etkinliğinden bahsederek yaptı. $DYDX ile ilgili analizler yaparak çeşitli yorumlarda bulundu. Alnair Finance, Karura ve Coniun projelerinden bahsetti. MetaMask cüzdan güvenliği ile ilgili bir YouTube videosu paylaştı. $ASTR ve $APE projelerine değindi. Dünyaca ünlü sanatçı Takashi Murakami’nin Murakami Flowers koleksiyonuyla ilgili yaşanan gelişmelerden bahsetti. Hafta içerisinde tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşan $LUNA ile ilgili düşüncelerini dile getirdiği bir flood paylaştı.

lupo.eth

lupo.eth, bu hafta kripto tarihinde ilk kez yargılanan rug pull olayına değindi. Hafta içerisinde birçok farklı NFT projesinden bahsederek bu projelerle ilgili düşüncelerini paylaştı. NFT dünyası ve bu dünyada yer alan projelerle ilgili analizler yaptığı ve görüşlerini dile getirdiği detaylı bir flood paylaştı.

Seekers projesini inceleyerek projeyle ilgili çeşitli tweet’ler paylaştı.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Nergis Kartal tarafından yazıldı.

Orta Doğu Teknik Üniversitesi'nde İngilizce Matematik bölümü öğrencisi. KoinSaati içerik editörü.

Galatasaray, GAMI World

Galatasaray X GAMI World Anlaşması

Trust Wallet Multi-coin Cüzdanı Nasıl Oluşturulur?