in ,

Türk Kripto Fenomenlerinin Gündeminde Neler Var? | 30 Kasım 2022

Kripto para piyasasındaki gelişmeler hız kesmeden devam ederken Türk kripto fenomenlerinin gündemi de bu gelişmelerden etkileniyor. Bu yazımızda, sizin için seçtiğimiz 5 fenomen üzerinden son günlerdeki gündem konularını değerlendirdik.

KriptoFati

Kripto fenomeni, hafta boyunca piyasanın kötü durumu hakkında düşüncelerini paylaşmaya devam etti. Borsalarda coin ve token dışında varlık bırakmadığını duyurduktan sonra önümüzdeki aylarda piyasa değeri 1 milyon doların altında olan on projeye yatırım yapmak istediğini söyledi ve takipçilerinden öneri istedi.

“Trade para kazandırır, doğru yere yapılan yatırım ise emekli eder.” diye de ekledi. Önümüzdeki 3 – 6 aylık sürecin değersiz coin’lerin pump dump’ları ile geçeceğini düşündüğünü ve bu yüzden projelere yatırım yapmak için doğru zamanı bekleyeceğini söyledi. Şu an bunun için çok erken olduğunu belirtti.

Heathley

Son 10 gündür OG NFT’lerin neredeyse hepsinin Ethereum (ETH) bazında en az %30’luk artış gösterdiklerine değinen HeathleyETH, dünyaca ünlü kripto hesaplarının mini bir NFT boğası beklentisinde olduklarını da ekledi. Ertesi gün ise State of The Art NFT koleksiyonundan alım yaptığını duyurdu.

Smart Contract

Space and Time’ın kurucu ortağı Scott Dykstra, 26 Kasım’da Polkadot’un toplamda 862 dolar fee aldığını fakat market değerinin 6 milyar dolar olduğunu tweet’lemişti. Smart Contract ise bu tweet’i, durumun şüpheli olduğunu belirten bir emoji kullanarak alıntıladı.

Takipçilerinden bazıları Polkadot’un bu durumunu olumlu yorumlarken bazıları da protokolün sağlam olmadığını düşündüklerini belirttiler.

Kripto Messi

Kripto Messi, geçtiğimiz hafta olduğu gibi bu hafta da Bitcoin (BTC) analizlerine ve yorumlarına devam etti. Bitcoin’in birçok kez çok yüksek spotlara CDD girişi gerçekleştirdikten sonra vadeliye USDT pompaladıklarına ve bu durumun 14 kez yaşandığına dikkat çeken Kripto Messi, geçtiğimiz hafta bu sefer yanılmayı umduğunu söylemişti. Bu hafta ise kendi tweet’ini alıntılayarak maalesef yanılmadığını ekledi. Sonrasında, takipçilerini dikkatli olmaları gerektiği konusunda uyardı.

Doruk Tiryaki

28 Kasım’da direnç ve fomo konularında ısrarının yerinde olduğunu ve 16.6k satışlarından da memnun olduğunu belirten Doruk Tiryaki, 30 Kasım’da kendisinin de çok iyi bir durumda olmadığını duyurdu. Hareketleri tahmin etmesine rağmen beklemediği şeylerin de yaşandığını söyledi ve bu tarz durumların yaşanmasının gayet doğal olduğuna değindi.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Başak Çetinbülüç tarafından yazıldı.

İstanbul Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı son sınıf öğrencisi. KoinSaati içerik yazarı.

VeChain (VET) Nasıl Stake Edilir?

Jerome Powell’ın Açıklamaları Piyasalara Nasıl Yansıdı?