in ,

Türk Kripto Fenomenlerinin Gündeminde Neler Var? | 30 Ekim 2022

Kripto para piyasasındaki gelişmeler hız kesmeden devam ederken Türk kripto fenomenlerinin gündemi de bu gelişmelerden etkileniyor. Bu yazımızda, sizin için seçtiğimiz 5 fenomen üzerinden son günlerdeki gündem konularını değerlendirdik.

Smart Contract

Smart Contract, 2022 Ekim ayı itibarıyla paylaşımlarında daha çok Ethereum konusuna ağırlık vermiş durumda. Ethereum ağında kullanılan rölelerde, Merge sonrası Flashbots’un %80’lik bir kullanım oranı ile piyasayı domine ettiğine değindi. Bununla birlikte NFT ve Aptos konusuyla ilgili paylaşımlarda bulunan fenomen, bilgilendirici floodları kendi hesabında alıntılayarak takipçileriyle paylaştı. Takipçilerini güvenlik konusunda uyaran Smart Contract, “Sahte bir siteden mint yapabilme riskinden dolayı, içinde değerli NFT’ler ve token’lar bulunan bir cüzdandan asla işlem yapmayın.” dedi.

Crypto Chef

Genellikle takipçileriyle analizler paylaşan Crypto Chef, bu sefer yapay zeka teknolojisinin kripto endüstrisinde çok fazla konuşulmaya başlandığına dikkat çekti. Önümüzdeki süreçte bu alanda bir boğa görebiliriz diyen fenomen, favori yapay zeka projelerinden örnekler paylaştı. Son dönemde gündemde olan airdrop konusu hakkında da takipçileriyle bir flood paylaştı. 

Kripto Fati

Kripto Fati takipçileriyle grafikler paylaşmaya bu haftada devam etti. Bitcoin’in 30k olma ihtimalinin altını çizen fenomen, küresel ekonomik durumun piyasa dengelerini değiştirme ihtimalini hatırlattı. Aşağıda yer alan tweet’e dair açıklamada bulundu. Bu tokenlerin hype zamanında yapılan yatırımların niteliğine değinerek olası bir ayı sezonunu hiç hesaba katmadan o an popüler diye alınan varlıkların mantıklı bir yatırım olmadığını belirtti.

Ori

Ori, kripto dünyasının her alanına hitap eden paylaşımlar yapmaya devam ediyor. Ethereum Merge  sonrası paylaşımlarında bu konuya ağırlık vermiş durumda. Flashbots konusunun Ethereum’un üzerindeki zararlı bir parazit olduğunu ileri sürdü. Ethereum’un akıllı kontrat altyapısını destekleyen ZK-EVM konusuna dikkat çeken fenomen, bu konuya ilişkin bir flood paylaştı.

0xDogan.eth

Genellikle blockchain teknolojisiyle ilgili bilgilendirici paylaşımlarda bulunan fenomen, konuya ilişkin çeşitli alıntıları sayfasında paylaştı. Neden optimistik rolluplarda 7 günlük bekleme süresi olduğu konusunu araştıran 0xDogan.eth, takipçilerine bu konuyu adım adım açıkladığı bir flood paylaştı. Dikkat çeken diğer bir detay ise AB sınırları içerisinde kripto varlıkların düzenlenmesini amaçlayan kapsamlı düzenleyici çalışma MiCA çerçevesinde önemli gelişmeleri hesabında paylaşması oldu.

Kriptoparalar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Yasemin Ulutaş tarafından yazıldı.

Ege Üniversitesi'nden 2022 yılında dereceyle mezun oldum. Bölümümle ilgili ortaya koymuş olduğum çeşitli akademik çalışmalarım bulunuyor. Şimdi ise kendimi blok zinciri teknolojisi alanında geliştirmekteyim.

Sei Network Airdrop’u Nasıl Alınır?

Bitcoin (BTC) Yeni Haftaya Nasıl Başladı? | Güncel Teknik Analiz