in ,

Türk Kripto Fenomenlerinin Gündeminde Neler Var? | 3 Ocak 2023

Kripto para piyasasındaki gelişmeler hız kesmeden devam ederken Türk kripto fenomenlerinin gündemi de bu gelişmelerden etkileniyor. Bu yazımızda, sizin için seçtiğimiz 5 fenomen üzerinden son günlerdeki gündem konularını değerlendirdik.

Üstad Splinter

Üstad Splinter, kripto dünyasının her alanına hitap eden paylaşımlar yapmaya devam ediyor. Belirli projelerin detaylarına değinerek projeler hakkında düşüncelerini paylaştı. “2023’te kriptoda varolmaya devam edeceğim, sürekli tweet atıp analiz yapacağım.” diyerek yeni yıl hedeflerini takipçileriyle paylaştı.

Pi Network projesinin Huobi’de listelenmesine dair “kriptoda en çok şaşırtan olaylardan biri telefonla bedava kazılan Pi Network’ün yıllar sonra borsaya girmesi.” olarak değerlendirdi.

Smart Contract

Kripto alanında bilgilendirici paylaşımlar yapan Smart Contract, Aralık ayının son haftası da benzer paylaşımlara devam etti. Yazılım öğrenebilmenin 1 numaralı şartının “Problem Çözme Yeteneği” olduğunu ileri süren fenomen, takipçilerini bu konuda bilgilendirdi. 2023 yılının ilk güncel paylaşımı Uniswap hakkındaydı.

KriptoFati

Kripto fenomeni, hafta boyunca piyasanın durumu hakkında düşüncelerini paylaşmaya devam etti. Bu hafta gündeminde SOL’un düşüşü, Huobi’de listelenen ve günlerce Twitter’da konuşulan Pi Network ve 2022 yılı boyunca kötü giden kripto piyasası vardı. Fenomen “Herkesin bildiği gibi Pi Network ekibi borsa listelemelerinde sorumluluk almadı.” diyerek Pi Network konusunda takipçilerini uyardı.

Solana hakkında düşüncelerini aktaran KriptoFati takipçilerine “Solana ekosisteminin boşluğunu hangi proje doldurabilir?” sorusunu yöneltti. 

Floki

Floki kripto endüstrisinde yaşanan gelişmeleri değerlendirdiği paylaşımlara devam etti. “Market böyle giderse airdrop şekilleri de değişecek gibi duruyor.” diyen fenomen projelerin birbirleriyle konuşarak kullanıcı sömürüp airdrop’a hak kazanılmasını istediklerini ileri sürdü. 

Bizim de aktardığımız gibi Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, e-Devlet uygulamasına blok zincir tabanlı bir giriş sistemi olan ‘dijital kimliği’ getireceklerini duyurmuştu. Bu haberi hesabında paylaşan fenomen, konuya ilişkin değerlendirmede bulundu. 

Kripto Messi

Kripto Messi, geçtiğimiz hafta olduğu gibi bu hafta da Bitcoin (BTC) analizlerine ve yorumlarına devam etti. Bitcoin analizlerini anlık olarak güncelleyen fenomen, analizlerini grafiklerle destekledi. Takipçilerinin yeni yılını kutlamayı unutmayan Kripto Messi takpçilerine “Tüm dostlarımın yeni yılını kutlarım. 2023 yılında “Oyna Devam” diyeceğimiz günleri görmek dileğiyle yeni yılınız kutlu olsun.” diyerek seslendi.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Yasemin Ulutaş tarafından yazıldı.

Ege Üniversitesi'nden 2022 yılında dereceyle mezun oldum. Bölümümle ilgili ortaya koymuş olduğum çeşitli akademik çalışmalarım bulunuyor. Şimdi ise kendimi blok zinciri teknolojisi alanında geliştirmekteyim.

TemDAO (TEM) Nedir ve Nasıl Satın Alınır?

Teknik Analizde En Çok Kullanılan İndikatörler – 1