içinde

Türk Kripto Fenomenlerinin Gündeminde Neler Var? | 3 Nisan 2022

Türk Kripto Fenomenlerinin Gündeminde Neler Var? | 10 Nisan 2022

Kripto para piyasasındaki gelişmeler hız kesmeden devam ederken Türk kripto fenomenlerinin gündemi de bu gelişmelerden etkileniyor. Bu yazımızda, sizin için seçtiğimiz 5 fenomen üzerinden son günlerdeki gündem konularını değerlendirdik.

ErkanG

ErkanG haftaya, Move-to-Earn projeleri olan STEPN $GMT ve dotmoovs $MOOV hakkında çeşitli yorum ve analizlerini paylaşarak başladı. Son olarak Polkadot $DOT ekosistemindeki projelerde yaşanan fiyat artışları ile bu ekosisteme ilgisi olanların sayısının da arttığını belirtti.

Barış Büyüktaş

Barış Büyüktaş haftaya, takipçilerine önerilerde bulunarak başladı. P2E projelerinde ilk yatırımcılardan biri olmanın ve yatırımcıların işlem yaparken dikkat etmesi gereken birkaç durumun önemine değindi. Takip edilmesi gereken stratejiye dikkat çekti.

Üstad Splinter

Üstad Splinter’in bu haftaki gündeminde, çeşitli blockchain gaming projeleri ve bu projelerin private sale, IDO etkinlikleri vardı. Öte yandan blockchain projelerinde BaaS özelliğinin dikkate değer olduğunu belirtirken Mina Protocol’un $MINA 92 milyon dolar fon toplaması haberini ve ardından görülebilecek gelişmeleri takipçileri ile paylaştı. DeFi’nin geleceğinin parlak olduğunu çünkü finansa dair her şeyi daha kolay, daha işlenebilir, daha ulaşılabilir bir konuma getirdiğini yorumladı. Blockchain’in; DeFi, NFT, gaming, metaverse ve daha pek çok alanda hala emekleme aşamasında olduğunu ancak mevcut projelerin ciddi bir kısmının elenip çok fazla yeni projenin de geleceğini belirten Üstad Splinter, bu noktada temel analiz bilgisinin oldukça önemli olduğunu hatırlattı.

Bağımsız projeler yerine ekosistem token’lerine yönelmenin bu süreç için daha mantıklı olduğunu belirten Üstad Splinter, akıllı sözleşme platformlarını inşa etme sürecinin zorlu ve uzun sürebileceğine değindi. Son olarak Dolaşımdaki arz ile toplam arz, TGE, vesting, cliff gibi indikatörlerin projeler için oldukça önemli olduğunu söyledi.

Kripto Messi

Kripto Messi bu hafta bol bol Bitcoin $BTC hakkında yorum ve analizlerini paylaştı. Bitcoin’de orta vadeli de düşünmemiz gerektiğini belirtirken panik halinde işlem yapılmaması gerektiğini vurguladı.

Erhan Ünal

Erhan Ünal haftaya, alt marketin toplam piyasa değeri ve Bitcoin $BTC ile ilgili analiz ve yorum yaparak başladı. $33.000-$48.000 fiyat seviyesinin, ATH seviyesinden gelen düşüşün düzeltme hareketi olduğunu yorumlayan Erhan Ünal, Socios’un Messi ile anlaşma haberinin CHZ’ye etkisine değindi. Takipçilerine haftalık kapanışın önemini hatırlatırken, fan token’lerle ilgili yorumlarda bulundu.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Ezgi Çoban tarafından yazıldı.

Başkent Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri aynı zamanda Uluslararası Ticaret ve Finansman Çift Anadal Programı öğrencisi. KoinSaati içerik editörü.

Koinsaati, Veri

Temel Analiz Öğrenirken Okumanız Gereken Makaleler

Move-to-Earn Projesi Wirtual Nedir?