içinde

Türk Kripto Fenomenlerinin Gündeminde Neler Var? | 29 Mayıs 2022

Kripto para piyasasındaki gelişmeler hız kesmeden devam ederken, Türk kripto fenomenlerinin gündemi de bu gelişmelerden etkileniyor. Bu yazımızda, sizin için seçtiğimiz 5 fenomen üzerinden son günlerdeki gündem konularını değerlendirdik.

Üstad Splinter

Üstad Splinter, bu hafta çeşitli Bitcoin grafikleri paylaşarak BTC fiyatını değerlendirdi. Uygulaması aktif olan Move-to-earn projelerini içeren bir görsel paylaştı. Terra’nın LUNA’sı ve UST’sinde yaşanan krizin kripto piyasasına olan olumsuz etkilerinden bahsetti. Layer-1 projelerini değerlendiren bilgilendirici bir yazı paylaştı.

Solana ekosistemindeki NFT projelerinden bahsederek değerlendirmeler yaptı. Stablecoin krizinde NEAR Protocol’ün stablecoin’i USN’nin performansını değerlendirdi. Kripto piyasasının genel durumunu değerlendiren Üstad Splinter, piyasanın geleceğine yönelik görüşlerini belirtti.

KriptoFati

KriptoFati’nin bu haftaki gündeminde LUNA ve UST krizinden sonra Terra ağında yaşanan gelişmeler yer aldı. NEAR Protocol projesinden bahsederek çeşitli değerlendirmeler yaptı. DeFi’de tutulan TVL miktarının gün geçtikçe azaldığınından bahsetti. Terra 2.0’dan bahsederek yeni LUNA’yı değerlendirdi.

tobbykitty.eth

tobbykitty.eth, bu hafta kripto piyasasının genel durumunu değerlendirdi. Bununla birlikte node kurmanın önemine ve merkeziyetsizliği sağlamasına değindi. Terra ağında yaşanan krizi ve etkilerini değerlendirdi. Ethereum PoS konsensüsünden bahsederek detaylı bir flood paylaştı.

Efe Bulduk

Efe Bulduk, bu hafta kripto piyasasında yaşanan son olayları değerlendirdi. Ekonomi ve kripto alanında temel bilgileri içeren detaylı bir tweet dizisi paylaştı. ABD’nin Wyoming Eyaleti Senatörü Cynthia Lummis’in kripto para yasa taslağını değerlendirdi. FED kararlarını değerlendirerek bu kararların piyasaya olan etkilerinden bahsetti. Dünya çapında yaşanan gelişmeler üzerinden ekonomik değerlendirmeler yaptı.

Smart Contract

Smart Contract, bu hafta ERC20’den bahsettiği detaylı bir tweet dizisi paylaştı. En ünlü Nft projelerinden Bored Ape Yacht Club’ı değerlendirdi. Full Stack Web3 developer olmak için aşama listesi paylaştı. Nft projesi Azuki’yi değerlendirdi. Her ağın en büyük spam kaynaklarından biri olan botlar ile ilgili, BSC ağında önerilerde bulundu. Blockchain alanında çalışmak isteyen kişiler için bilgilendirici bir tweet dizisi paylaştı.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Nergis Kartal tarafından yazıldı.

Orta Doğu Teknik Üniversitesi'nde İngilizce Matematik bölümü öğrencisi. KoinSaati içerik editörü.

Haftalık Kapanışa Yaklaşırken Güncel Bitcoin (BTC) Analizi I 29.05.2022

Çapraz Zincirli Köprülerin Geleceği Güvende mi?