içinde

Türk Kripto Fenomenlerinin Gündeminde Neler Var? | 29 Haziran 2022

Türk Kripto Fenomenlerinin Gündeminde Neler Var? | 7 Temmuz 2022

Kripto para piyasasındaki gelişmeler hız kesmeden devam ederken, Türk kripto fenomenlerinin gündemi de bu gelişmelerden etkileniyor. Bu yazımızda, sizin için seçtiğimiz 7 fenomen üzerinden son günlerdeki gündem konularını değerlendirdik.

Efe Bulduk

Efe Bulduk bu hafta odak noktasını kripto piyasalarına yönelterek takipçileriyle ekonomi üzerine bilgiler paylaşmaya devam etti. Ekonominin temel dinamiklerini ele alan Efe Bulduk, enflasyon, deflasyon, resesyon kavramlarının tanımlarını yaptığı tweet dizisi paylaştı. Asya piyasalarında gerçekleşecek bir yükselmenin Çin öncülüğünde olma ihtimalini değerlendirdi. Değerlendirmelerinde bu durumun küresel çapta etkilerinin olacağına değinen Efe bulduk, düşüncelerini grafikler ile destekledi.

tobbykitty.eth

tobbykitty.eth bu hafta kripto piyasasının gidişatına yönelik değerlendirmler yaptı. Kripto piyasasındaki boğa konusunu değerlendiren tobbykitty.eth, ZK’nin önemli olduğuna değindi. Piyasayla ilgili düşüncelerini takipçileriyle paylaştı.

Smart Contract

Smart Contract bu hafta, Harmony‘nin Ethereum ağındaki çapraz zincir köprü görevi gören Horizon’un 100 milyon dolarlık bir saldırıya uğramasını değerlendirdi. Kriptografiye ve şifre çözme algoritmasıyla ilgili  bir tweet dizisini alıntıladı. Blok zincirinde yaşanan dolandırıcılık olaylarına değinen Smart Contract, konuyla ilgili düşüncelerini paylaştı. Web3 geliştiricisi olmak isteyen takipçilerine yönelik bilgilendirici tweet dizileri paylaştı.

KriptoFati

KriptoFati’nin bu haftaki gündeminde Metaverse projelerine ve boğa piyasasına yönelik değerlendirmeler yer aldı. Harmony platformuna yönelik saldırıyı değerlendiren KriptoFati, bu tarz saldırı haberlerinin piyasayı korumak için birer uyarı olduğundan bahsetti. Meta hakkında çıkan bazı platformları satın alabileceği haberlerinin Metaverse projelerine katkısı olduğunu belirterek projelere yönelik hamlelerde dikkatli olunması gerektiğinin altını çizdi.

Paradotor

Paradatorun bu haftaki gündeminde Bitcoin fiyat analizi ve yorumu yer aldı. Geçen yıllarda yaşanan piyasa koşullarını göz önüne alarak değerlendiren Paradotor Bitcoin’in ilerleyen süreçte sahip olacağı piyasa dengelerine dikkat çekti.

Eylem Cülcüloğlu

Eylem Cülcüloğlu, Bitcoin ve Ethereum fiyatıyla ilgili çeşitli YouTube videolarını takipçileriyle paylaşarak haftaya başladı. Bank of America’nın yayınladığı rapordan alıntılar yaparak tüm piyasa koşullarına rağmen yatırımcının blockchain teknolojisine ilgisi azalmadığına dikkat çekti. ABD borsalarına yönelik değerlendirmelerde bulunan Eylem Cülcüloğlu, SPX fiyatındaki değişimlerin BTC fiyat hareketlerinine olası yansımlarını ele aldı.

DXY’de yaşanan günlük değişimleri grafikler üzerinden yorumlayarak takipçileriyle paylaştı. Meta’nın Metaverse şirketini satın alacağına yönelik çıkan haberlerden hareketle takipçileriyle anket paylaştı. “Sizce Meta (Facebook) hangi Metaverse şirketini satın alacak?” sorusuyla takipçilerinin nabzını yokladı.

Stevedabitcoin

Stevedabitcoin, bu hafta Tether cephesinde yaşanan son gelişmelere değindi. Bitcoin fiyatında yaşanan gelişmelere değinerek kripto piyasasının genel durumu hakkında yorumlarda bulundu. Bitcoin’in bu yıl sonuna kadar ATH yapıp yapmayacağına dair soruyu takipçilerine yöneltti.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Yasemin Ulutaş tarafından yazıldı.

KoinSaati içerik yazarı.

Ripple (XRP), Lotus ile Partnerliğini Duyurdu

Trust Wallet 12 Kelime veya Kurtarma İfadesi