in

Türk Kripto Fenomenlerinin Gündeminde Neler Var? | 27 Şubat 2022

Kripto para piyasasındaki gelişmeler hız kesmeden devam ederken Türk kripto fenomenlerinin gündemi de bu gelişmelerden etkileniyor. Bu yazımızda, sizin için seçtiğimiz 5 fenomen üzerinden son günlerdeki gündem konularını değerlendirdik.

Kripto Messi

Kripto Messi, bu haftaki gündeminde genel olarak Rusya- Ukrayna krizini ele aldı. Rusya- Ukrayna krizinin Bitcoin’e ve diğer kripto para birimlerine olan etkilerini değerlendiren Kripto Messi, piyasa analizlerini paylaştı. Rusya ve SWIFT sistemi konusuna değindi.

Erhan Ünal

Erhan Ünal, bu hafta Bitcoin’deki fiyat hareketlerini değerlendirerek hem Bitcoin hem de genel piyasa durumunu içeren analizlerini paylaştı. Yatırımcılara çeşitli uyarılarda bulunan Erhan Ünal, Rusya- Ukrayna geriliminin Bitcoin üzerine olan etkilerine de değindi. En popüler kripto para birimi olan Bitcoin’i içeren bir grafik paylaştı. Rusya ve Ukrayna arasındaki durumun kripto paralar üzerindeki mevcut ve olası etkilerinden bahsetti.

Lupo.eth

Lupo.eth, haftanın açılışını NFT’lerden bahsederek yaptı. Hafta boyunca NFT’ler ile ilgili paylaşımlarına devam eden Lupo.eth, Bunny Buddies projesinden bahsetti. Piyasadaki dolandırıcılık olaylarına da değindi. Los Muertos ve Anero projelerinden bahsetti. Rusya ile Ukrayna arasındaki krize değinerek piyasa değerlendirmeleri paylaştı. Lupo.eth, ayrıca NFT koleksiyonundan parçalar paylaştı.

Smart Contract

Smart Contract, bu haftanın açılışını popüler birkaç NFT platformundan bahsederek yaptı. 2016 yılında gerçekleşen bir hack olayıyla ilgili detaylı bir flood paylaştı. Onchain NFT’leri detaylı bir şekilde incelediği bir flood paylaşarak onchain NFT’ler ile ilgili düşüncelerini dile getirdi. Ethereum ağındaki gas fee’lerden bahsederek konuyla ilgili fikirlerini belirtti. LooksRare’nin RewardsDistributor akıllı sözleşmesinden bahsederek bu akıllı sözleşmeyi detaylı bir şekilde ele aldığı bir tweet dizisi paylaştı. 

Piyasaya yeni çıkan projelerin dikkat etmesi gereken hususlardan bahsetti. Bazı NFT’lerdeki “refund” kod tasarımına dikkat çekti.

Barış Büyüktaş

Barış Büyüktaş, bu hafta Bitcoin fiyatıyla ilgili görüşlerini paylaştı. Evox Capital projesinden bahsetti. Rusya ve Ukrayna arasındaki gerilimden ve bu gerilimin piyasaya olan etkilerinden bahsetti.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

 

Nergis Kartal tarafından yazıldı.

Haftalık Finansal Gelişmeler | 27.02.2022

GemUni CEO’su Cassie Nguyen ile AMA Etkinliği