içinde

Türk Kripto Fenomenlerinin Gündeminde Neler Var? | 27 Mart 2022

Türk Kripto Fenomenlerinin

Kripto para piyasasındaki gelişmeler hız kesmeden devam ederken Türk kripto fenomenlerinin gündemi de bu gelişmelerden etkileniyor. Bu yazımızda, sizin için seçtiğimiz 5 fenomen üzerinden son günlerdeki gündem konularını değerlendirdik.

ErkanG

ErkanG, bu haftaya Metaverse Fashion Week’te Tommy Hilfiger’ın ögelerinin NFT olarak Boson Protocol’da satılacağı haberini takipçileri ile paylaşarak başladı. Haber için Boson Protocol’den proje olarak beklentilerim bunlar diye ekledi. Trader’lar için flood paylaşan ErkanG “Hatalı olduğunuzu kabul etme yeteneği başarının anahtarıdır” diye ekledi.

Barış Büyüktaş

Barış Büyüktaş, bu haftaya blockchain sektöründe herkesin en azından sektörün bir parçası olmaya çalışması gerektiğini düşündüğü belirti. Evox’un partnerliğini yaptığı WOO Borsası için vadeli işlem komisyonlarının sıfır olduğunu ve vadeli işlem yapanların ödediği komisyonlara bakılırsa WOO borsasını yakın vadede herkesin deneyeceğini düşünüyorum diyerek WOO’nun öne çıkan bir özelliğinden bahsetti.

Üstad Splinter

Üstad Splinter bu hafta kripto da haber takibi yapmak çok önemli diyerek başladı. Örnek olarak multivac $MTV’nin stake salınımı oldu ve mainnet’inde bir problem meydana geldi, dedi. İyi organize olan projelerin durgun piyasada bile bir şekilde iş yaptıklarına değindi.

Avax’ın Bitcoin köprüsünün aktif olması ile ilgili likiditenin Avax’a akacağının belirtisi olduğunu söyledi. Devamında Harmony Protocol’ün de Bitcoin köprülemesini aktif hale getireceği haberini, “büyük projeler artık BTC köprülemeleri açıyorlar, Bitcoin’deki likiditeye göz diktiler” diyerek paylaştı.

Kripto Messi

Kripto Messi, bu haftaya ülkemizde oyun sektöründe çok güzel işler yapıldığının haberini vererek başladı. Messi, Türkiye merkezli Loop Games şirketinin, Match oyununu 150 milyon dolar karşılığında Nasdaq şirketi Applovine’ye sattığını duyurdu. Ve yeni projelerinin blockchain tabanlı Pethereumgame olduğunu belirtti.

Bitcoin için haftalık kapanış 40k altında olmadıkça bu minik düzeltmeler olacaktır, grafiğe haftalık bakarsanız panik ile işlem yapmazsınız diye belirtti.

Erhan Ünal

Erhan Ünal bu haftaya, Bitcoin’in 40.625$ üzerinde haftalık kapanış yapmasının fiyata pozitif yansıdığını belirterek başladı. Önümüzdeki dönem için “ALT BTC arasındaki fiyat korelasyonundaki açıklığı kapatmak isteyeceklerini düşünüyorum” dedi. 

Nasdaq verisi paylaşan Ünal, direnç seviyesinin Nasdaq’ta aşılması durumunda bunun riskli varlıklara olan iştahı arttıracağını düşündüğünü belirtti. Hafta boyunca genel anlamda piyasa yorumlarına devam etti.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Merve Sait tarafından yazıldı.

Ekonometri bölümü öğrencisi. KoinSaati İçerik Editörü

Haftalık Finansal Gelişmeler | 27.03.2022

Bot Planet ($BOT) Bugün PancakeSwap’da Listeniyor