in ,

Türk Kripto Fenomenlerinin Gündeminde Neler Var? | 26 Nisan 2023

Kripto para piyasasındaki gelişmeler hız kesmeden devam ederken Türk kripto fenomenlerinin gündemi de bu gelişmelerden etkileniyor. Bu yazımızda, sizin için seçtiğimiz 5 fenomen üzerinden son günlerdeki gündem konularını değerlendirdik.

Şirin Baba

Kriptoya dair popüler konuları mercek altına alarak takipçilerini bilgilendiren fenomen, bu hafta gündem olan konulara değindi. Bitcoin fiyatında olası bir yükselişin hangi koşullara dayandığını listeledi.

Yazının kaleme alındığı sıralarda Bitcoin fiyatında artış yaşandı. Fenomen günler önce “Teknik olarak Bitcoin için olumlu bir atmosferi 27.900 dolar üstüne atıp ardından 28.900 dolar seviyesine atınca görürüm. Aksi halde bir süre daha artışın olmayacağını öngörüyorum.” şeklinde öngörüde bulunmuştu.

Smart Contract

Kripto alanında bilgilendirici paylaşımlar yapan Smart Contract, genel olarak kripto alanındaki güvenlik konusuna değindi.

Üstad Splinter

Üstad Splinter, kripto dünyasının her alanına hitap eden paylaşımlar yapmaya devam ediyor. Üstad Splinter bu hafta, çeşitli projeleri mercek altına alarak takipçilerini bilgilendirdi. Boğaya dair bir sepet yapacak olursam sepetimden $INJ, $KAS ve $CKB olur dedi.

Son olarak ise “Hiçbir Layer-1 projesine bu uçacak kaçacak gözüyle bakmayın. Piyasada 100’den fazla Layer-1 var. Bir o kadarı da yolda. Fonlama+ ekosistem büyümesi en temel şeyler. Marketing desteği ile de iyi olanlar ayrışır.” diyerek konuya dair düşüncelerini paylaştı.

tobbykitty.eth

tobbykitty.eth bu hafta, kripto endüstrisinde yaşanan gelişmeleri değerlendirdiği paylaşımlara devam etti. Starknet Foundation’ın Builder Council üyelerinden biri olarak projeye dair bazı açıklamalarda bulundu. Son olarak ise zkSync DEX Merlin’in hacklenmesi ve 1.82 milyon dolardan fazla fon çalınmasına ilişkin değerlendirmeler yaptı.

0xDogan.eth 

0xDogan.eth, kripto dünyasının farklı alanlarına dikkat çekmeye devam ediyor. Fenomen, ilerleyen süreçte paylaşacağı ve bu aralar yoğunlaştığı konuları takipçileriyle paylaştı. Zamanında Aptos’un tokenomics’ine kısa bir yazı yazan fenomen, onun devamı olacak şekilde Sui’yi de inceleyip fikirlerini paylaştı.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Yasemin Ulutaş tarafından yazıldı.

Ege Üniversitesi'nden 2022 yılında dereceyle mezun oldum. Şimdi ise kendimi blok zinciri teknolojisi alanında geliştirmekteyim.

Internet Computer (ICP) Uzun Vadeli İyi Bir Yatırım mı?

Chirpley (CHRP) Nedir? Nasıl Alınır?