in

Türk Kripto Fenomenlerinin Gündeminde Neler Var? | 26 Haziran 2022

Türk Kripto Fenomenlerinin Gündeminde Neler Var? | 7 Temmuz 2022

Kripto para piyasasındaki gelişmeler hız kesmeden devam ederken, Türk kripto fenomenlerinin gündemi de bu gelişmelerden etkileniyor. Bu yazımızda, sizin için seçtiğimiz 7 fenomen üzerinden son günlerdeki gündem konularını değerlendirdik.

Efe Bulduk

Efe Bulduk’un bu haftaki gündeminde Bitcoin fiyatı yer aldı. Hafta boyunca BTC fiyatını değerlendirmeye devam eden Efe Bulduk, görüşlerini paylaştı. Likidasyona bağlı trade’ler için hangi araçların kullanılacağından bahsetti. Alman Ekonomi Bakanı Robert Habeck’ten, dünyanın en büyük Hedge Fonu olan Bridgewater’dan, S&P tarafından hazırlanıp AB’nin ekonomik aktifliğini gösteren indikatörden bahsetti.

Facebook (Meta’nın) en büyük Metaverse projelerinden birini yaklaşık 4 milyar dolara satın alacağından bahsetti. MF’nin gelecekteki küresel finansal sistemi vizyonunun da ortaya koyulduğu Bank for International Settlements (BIS) raporuna değindi. Enflasyon, deflasyon, resesyon, kısa dönem borç döngüsü gibi kavramları incelediği detaylı bir flood paylaştı.

tobbykitty.eth

tobbykitty.eth’nin bu haftaki gündeminde Ethereum Merge yer aldı. Ethereum fiyatını ve Merge sürecini değerlendiren tobbykitty.eth, dYdX hakkında da görüşlerini dile getirdi. Aleph Zero ve StarkNet projelerini değerlendirdi. Harmony köprüsünde yaşanan son gelişmeleri inceledi ve yorumlarını paylaştı. Kripto piyasasındaki boğa konusunu değerlendirerek ZK’nin önemini belirtti.

Smart Contract

Smart Contract’ın bu haftaki gündeminde Three Arrows Capital’de (3AC) yaşanan kriz yer aldı. Kriptoda Private Key’in öneminden bahsetti. Kripto takipçilerinin cüzdan güvenliğiyle ilgili detaylı bir flood paylaştı. dYdX’te yaşanan son gelişmelerden bahsederek görüşlerini dile getirdi.

Python için detaylı bir Roadmap paylaştı. Akıllı sözleşmeler üzerinde çalışırken meydana gelebilecek dolandırıcılıklara karşı uyarılarda bulundu ve detaylı bir tweet dizisi paylaştı. Harmony Bridge’de yaşanan hack olayından bahsetti. Solana ağında son dönemde yaşanan duraklamalardan bahsederek Solana ekibinin konuyla ilgili 3 maddelik yol planını inceledi.

KriptoFati

KriptoFati’nin bu haftaki gündeminde ABD’deki faiz kararları yer aldı. Beta testi tamamlanan Scouthub’dan bahsetti. Reincarnation projesine değindi ve görüşlerini dile getirdi. Ayı piyasasından bahsederek çeşitli analizler yaptı.

Paradotor

Haftaya Bitcoin fiyat analizi ve yorumu ile başlayan Paradotor, Bitcoin’in ATH zamanını ve şu anı kıyaslarken öte yandan Bitcoin için kırılım seviyelerini belirtti. Haftanın ilerleyen günlerinde dYdX’i değerlendirerek son gelişmeleri inceledi.

Eylem Cülcüloğlu

Eylem Cülcüloğlu, hafta boyunca Bitcoin ve Ethereum fiyatıyla ilgili çeşitli YouTube videoları paylaşarak değerlendirmelerde bulundu. Brent Petrol grafiği paylaşarak analizler yaptı. SPX fiyatını değerlendirerek bir grafik paylaştı. Bitcoin açıklamalarıyla öne çıkan Gustavo Petro, Kolombiya’nın yeni devlet başkanı seçilmesine değindi. BTC fiyat hareketlerinin ABD borsalarının hareketleriyle uyumundan bahsetti.

FED Başkanı Jerome Powell’ın son açıklamalarından bahsetti. Borsalardaki azalan Bitcoin arzına dikkat çekerek çeşitli değerlendirmeler yaptı. Harmony ağı üzerinden çalınan 100 milyon dolarlık Ethereum’a değindi. Dolar milyarderi Tim Draper’in BTC yorumunu değerlendirdi.

Stevedabitcoin

Stevedabitcoin, bu hafta Bitcoin fiyatını değerlendirdi ve BTC fiyatının kripto piyasası üzerindeki etkilerinden bahsetti. Tether cephesinde yaşanan son gelişmelere değindi. Binance US’nin, platformundaki Bitcoin spot işlem ücretlerini kaldırması haberini değerlendirdi. FED Başkanı Jerome Powell’in açıklamalarına değinerek görüşlerini dile getirdi. 

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

 

Ceek VR (CEEK), Shiba Inu (SHIB) ve SandBox (SAND) Teknik Analizleri I 26.06.2022

Ripple (XRP), Kanada’da İlk Ofisini Açtı! 50 Mühendis İşe Almayı Planlıyor!