in ,

Türk Kripto Fenomenlerinin Gündeminde Neler Var? | 26 Ekim 2022

Kripto para piyasasındaki gelişmeler hız kesmeden devam ederken Türk kripto fenomenlerinin gündemi de bu gelişmelerden etkileniyor. Bu yazımızda, sizin için seçtiğimiz 5 fenomen üzerinden son günlerdeki gündem konularını değerlendirdik.

Üstad Splinter

Üstad Splinter geçtiğimiz hafta gerçekleşen Aptos airdrop’u sonrasında ekosistemde 300’ün üzerinde proje olduğunu duyurdu. Birkaç projeden örnek veren Üstad Splinter; Pontem Network, Martian Wallet, Fewcha Wallet gibi projelerin önemli olduğunu belirtti. Projeler arasında Pontem Network’ün önemine değinerek swap, likidite ve pool gibi işlemleri önerdi.

DogaOzcan

Piyasadaki kripto airdrop’ların artmasına değinen DogaOzcan, amatör şekilde airdrop önerisi spam’layan hesaplardan bıktığını ironik bir tweet atarak gösterdi. Medium’un bu konuda daha fazla içerik üretmesi gerektiğini yazdı. Ciddiye alan kişiler olunca da cevap vererek ironik bir tweet olduğunu doğruladı.

Doruk Tiryaki

Teknik analizlerde çoğu formasyon ve çizim tekniği olduğu gibi klasik mum hareketlerinin oluşturduğu şekiller de fiyat hareketleri üzerinde tahminler yürütmenize yardımcı olabilir. Mum hareketlerinin önemini vurgulayan Doruk Tiryaki, ezbere gerek olmadığını söyledi. Aşağı derin wick görünümü fiyat toparlanıyor gibiyse alıcıların, yukarı görünümdeyse satıcıların üstün olduğunu açıkladı.

Mr. Alfonso

Mr. Alfonso, geçen hafta gerçekleşen Aptos airdrop’unu kaçıranlar için Sui ekosistemini ayrıntılı bir şekilde araştırdığını ve faydalı bulduğu işlemleri paylaşacağını duyurdu. Takip edilmesini önerdiği DEX, NFT, DeFi ve daha birçok projeyi tek tek sıraladı.

Önerdiği projeleri potansiyel sırasına göre paylaştığını belirten Mr. Alfonso, direkt olarak Aptos veya Sui tarafından fonlanan projelerin daha güçlü olduğunu ve airdrop ihtimallerinin daha yüksek olduğunu söyledi. Son olarak ödül avına çıkacaklar için faydalı olacak bir dosya paylaştı. Dosyayı incelemek ve Sui ekosistemindeki projeleri incelemek isterseniz flood’daki son tweet’e göz atabilirsiniz.

Kripto Messi

Kripto Messi, ekim ayı kapanışı yaklaşan Bitcoin’e dair analizlerini ve tahminlerini paylaştı. Dirençlerde gerçekleşen satışların ve spota USDT girmeden olan bu yükselişlerin sağlıksız olduğunu belirtti. Bu durumun aylardır devam ettiğini de ekledi. Bu yüzden ani bir düşüş olasılığına karşı uyardı.

Kriptoparalar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Başak Çetinbülüç tarafından yazıldı.

İstanbul Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı son sınıf öğrencisi. KoinSaati içerik yazarı.

Bitcoin

Bitcoin (BTC) Hakkında Ünlü Analistlerin Kasım Ayı Tahminleri

Dogecoin (DOGE) ve ApeCoin (APE) Teknik Analizleri | 27.10.2022