in ,

Türk Kripto Fenomenlerinin Gündeminde Neler Var? | 8 Nisan 2023

Kripto para piyasasındaki gelişmeler hız kesmeden devam ederken Türk kripto fenomenlerinin gündemi de bu gelişmelerden etkileniyor. Bu yazımızda, sizin için seçtiğimiz 5 fenomen üzerinden son günlerdeki gündem konularını değerlendirdik.

Üstad Splinter

Üstad Splinter, kripto dünyasının her alanına hitap eden paylaşımlar yapmaya devam ediyor. Üstad Splinter bu hafta, çeşitli projeleri mercek altına alarak takipçilerini bilgilendirdi. “Şu an kriptoda RWA coin’leri boğa yaşıyor.” diyerek bu konuya değinen fenomen Real World Assets coinlerinin hangileri olduğu ve piyasa değerleri önemli uyarısını da takipçilerine yaptı.

Son olarak ise “Bir dahaki boğa koşusunda; Aptos, Sui, Layerzero, Fuel Network bunlara özellikle dikkat etmeli” değerlendirmesinde bulundu.

Şirin Baba

Kriptoya dair popüler konuları mercek altına alarak takipçilerini bilgilendiren fenomen, bu hafta gündem olan konulara değindi. Tarım Dışı İstihdam verilerine dair düşüncelerini paylaştı. FUD haberleri ve Elon Musk’un Twitter için yaptığı logo ile beraber gelen Dogecoin yükseliş yaşamasına dair değerlendirmeler sundu.

Son olarak ise “Pancakeswap yeni versiyonunu tanıttı. İşlem ücretlerinin olabildiğince düşük bir şekilde ayarlanacağı yeni v3 sürümünde dört farklı işlem ücreti katmanı tanıtılacak: %0.01, %0,05, %0.25 ve %1. Önümüzdeki süreçte CAKE ismini daha sık duyacağız gibi görünüyor.” yorumunda bulundu.

Smart Contract

Kripto alanında bilgilendirici paylaşımlar yapan Smart Contract, genel olarak kripto alanındaki güvenlik konusuna değindi. Ek olarak, “Gördüğüm kadarıyla blockchain’de kodlama yapanları, diğerlerinden ayıran en önemli özellikleri sorun çözme becerisine sahip olma yeteneği” dedi.

tobbykitty.eth

tobbykitty.eth bu hafta, kripto endüstrisinde yaşanan gelişmeleri değerlendirdiği paylaşımlara devam etti. Takipçilerini dolandırıcılık konusunda uyaran fenomen, “Google’a aratarak; Orbiter, StarkGate, Uniswap, Curve vs. yazmayın. Ya adres çubuğuna elinizle yazın ya da Bookmark ekleyin browserlarınıza. Bugün yine Phishing yemiş bir arkadaşımız; Orbiter taklidi yapan bir cüzdana göndermiş parasını. Dikkat edin.” yorumunda bulundu.

0xDogan.eth 

0xDogan.eth, kripto dünyasının farklı alanlarına dikkat çekmeye devam ediyor. Fenomen, ilerleyen süreçte paylaşacağı ve bu aralar yoğunlaştığı konuları takipçileriyle paylaştı. “EVM’ler öncelikli olmak üzere (zksync Era entegrasyonu da yolda) rolluplar arasında interoperability (birlikte çalışabilirlik) için connext öne çıkacak.” değerlendirmesinde bulundu.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Yasemin Ulutaş tarafından yazıldı.

Ege Üniversitesi'nden 2022 yılında dereceyle mezun oldum. Bölümümle ilgili ortaya koymuş olduğum çeşitli akademik çalışmalarım bulunuyor. Şimdi ise kendimi blok zinciri teknolojisi alanında geliştirmekteyim.

Bu Haftanın En Çok Artanları

kripto

Kripto Sözlüğü (I-L)