in ,

Türk Kripto Fenomenlerinin Gündeminde Neler Var? | 24 Temmuz 2023

Kripto para piyasasındaki gelişmeler hız kesmeden devam ederken Türk kripto fenomenlerinin gündemi de bu gelişmelerden etkileniyor. Bu yazımızda, sizin için seçtiğimiz 5 fenomen üzerinden son günlerdeki gündem konularını değerlendirdik.

KriptoFati

KriptoFati ortada bir altcoin boğasının olmadığını, sadece pump dump yapan shitcoin’ler olduğunu, bu sebeple piyasayı sessizce izlemeye devam ettiğini belirten paylaşımıyla haftaya başladı. Son olarak Telegram bot hype’ından söz etti.

tobbykitty.eth

Tobby Kitty haftaya zkSync’in STARK tabanlı bir proof sisteme geçmesinden bahsederek başladı. Celo’nun Ethereum L2 olacağı haberine değinirken zkSync Era’daki TVL 20 gündür düşme nedenini takipçilerine soru olarak yöneltti.

Ethereum’un full kapasitede çalışsa dahi 50% doluluk mevcut olduğunu yani Ethereum’da tam kapasitede bile blokların yarısının boş gittiğini belirtti.

EIP-1559 blokların yarısını doldurmayı amaçlar. Bu yüzden tam dolulukta blokların yarısı boş gider.

Smart Contract

Smart Contract haftaya blockchain’de güvenlik sorunları ve bunları denetleyenler arasında ciddi gap olduğunu ve halen denetçi sayısının az olduğunu belirterek başladı. Güvenlik sorununun halen çözülmesi gereken birinci madde olduğunu da ekledi.

Ori

Ori haftaya UniswapX hakkında detaylı bilgi paylaşarak başladı. Cowswap’taki solver mantığına giden Uniswap, yeni bir gelir modeline geçiş yapmış oldu.

Barış Büyüktaş

Platformların yaptığı ETF başvurularının kabulünün onaylandığı anlamına gelmediğini açıklayarak haftaya giriş yapan Barış Büyüktaş, bunun, firmanın spot ETF başvurusu yapmak ve BTC tutmak için izin istediğini, SEC’in de incelemek için sıraya alıp başvuruyu kabul ettiği anlamına geldiğini belirtti. Daha sonra dava süreci başladığını ve onaylandığında piyasaya nasıl yansıyacağını hep birlikte göreceğimizi ekledi.

Bununla birlikte Litecoin için teknik analiz yaptı. Geçmiş halving’lere baktığımızda halving öncesi bir artış sonra ciddi bir düşüş yaşandığını ve yine benzerinin olabileceğini düşündüğünü ekledi.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Ezgi Çoban tarafından yazıldı.

Başkent Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri aynı zamanda Uluslararası Ticaret ve Finansman Çift Anadal Programı öğrencisi. KoinSaati içerik editörü.

Temel Analiz ve Teknik Analiz Arasındaki Fark Nedir?

Worldcoin (WLD) Airdrop Gerçekleştirdi ve Binance’te Listelendi!