in

Türk Kripto Fenomenlerinin Gündeminde Neler Var? | 24 Şubat 2022

Kripto para piyasasındaki gelişmeler hız kesmeden devam ederken Türk kripto fenomenlerinin gündemi de bu gelişmelerden etkileniyor. Bu yazımızda, sizin için seçtiğimiz 5 fenomen üzerinden son günlerdeki gündem konularını değerlendirdik.

Rookie

Rookie, bu haftaya Bitcoin grafiği ile başladı. Son zamanlarda Bloktopia’nın yeni partnerlikler duyurmaya devam etmesi ve metaverse alpha’sının 28 Şubat’ta çıkacak olmasının $BLOK fiyatına etkisi olup olmayacağını takipçilerine sordu. Rookie, USDTRY grafiği paylaşarak ekonomik krize savaşın faturası da ekleniyor, dedi.

Üstad Splinter

Üstad Splinter’in bu hafta gündeminde kripto paralar ile nasıl stake yapılabileceği ve IDO’lar vardı. Uzun süre tutmayı düşündüğünüz token’leri stake etmeyi öğrenin diye vurgu yaptı. 2022’nin ekonomik açıdan kötü gittiğini dile getiren Üstad, bölgesel gerilimler durmadan piyasaların nefes almasının çok zor olduğunu belirtti.

Üstad’ın bu hafta dikkat çeken tweetlerinde stake ve yield farming farklarına dair tavsiyeleri de bulunuyordu. Kripto’da yaşanılan düşüşün panik satış yapan küçük yatırımcılardan kaynaklı olduğunu belirtti.

Kerem Muçe

Kerem Muçe, haftaya Arenum ekibinin KuCoin Labs’dan yatırım almasıyla başladı. Ekibin ön satışlarını zaten tamamladığını da ekledi. Piyasa psikoloji ile ilgili psikoloji için de dibin dibi vardır, dedi. Rusya-Ukrayna gerilimleri ile ilgili Putin’in 2014’teki gibi diplomasi dili hareket ettiğini ve bunu gerçekten iyi kullandığını ifade etti.

Yeni Nesil Kripto Trader

Yeni Nesil Kripto Trader’in bu hafta gündemi Bitcoin’di. Katıldığı ön satışlardan gelen token’ler de dahil elindeki tüm token’leri stake etmeye başlayacağını ve takipçilerine de bunu video ile öğreteceğini dile getirdi. Binance Earn&Staking menüleri üzerinden pasif gelir nasıl elde edileceği ile ilgili kendisine ait olan youtube videosunu paylaştı.

Celil Öztürk

Celil Öztürk haftaya California’da Bitcoin’in yasal para birimi olması için sunulan yasa tasarısı tartışmaları ile başladı. Tasarı da yalnızca Bitcoin’den değil tüm kripto para birimlerinden bahsedildiğini ve tasarının odak noktasının genel anlamda kriptoparaların bir ödeme yöntemi olarak kullanılması olduğunu ifade etti.

OpenSea hack gündemi için takipçilerini phishing’ten korunmaları konusunda girdiğiniz web sitelerinin alan adlarına, gelen emaillerin kaynağına, içeriğine çok dikkat edin, diyerek uyardı.

Kriptoparalar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

MES tarafından yazıldı.

kripto

Rusya, Yaptırımları Atlatmak İçin Kripto Paraları Kullanabilir

E-spor ve Blockchain Oyunları