in ,

Türk Kripto Fenomenlerinin Gündeminde Neler Var? | 24 Ocak 2023

Kripto para piyasasındaki gelişmeler hız kesmeden devam ederken Türk kripto fenomenlerinin gündemi de bu gelişmelerden etkileniyor. Bu yazımızda, sizin için seçtiğimiz 5 fenomen üzerinden son günlerdeki gündem konularını değerlendirdik.

tobbykitty.eth

Uzun süredir zkEVM hakkında düşüncelerini takipçileriyle paylaşan tobbykitty.eth, zkEVM’nin kripto evreninde devrim niteliğinde bir gelişme olduğunu aktardı. StarkNet projesinin hala Alpha seviyesinde olduğunu ve bu şartlara rağmen Ethereum ve BSC hariç, diğer zincirlerden daha fazla geliştiriciye sahip olduğunu belirtti.

Ethereum projesini yakından takip eden fenomen “Ethereum PoW kalsaydı Merge’den bu yana 1400000 Ether dolaşıma girmişti. Şu an sadece 2500 Ether dolaşıma girdi. Ve şu an azalmaya devam ediyor.” şeklinde değerlendirdi.

KriptoFati

Kripto fenomeni, hafta boyunca piyasanın durumu hakkında düşüncelerini paylaşmaya devam etti. Bu hafta gündeminde kripto dünyasında yaşanan iflas haberleri, Bitcoin’in fiyatında yaşanan yükseliş ve yapay zeka projeleri vardı. Fenomen yapay zeka projelerini incelediğini ve büyüleyici bulduğunu aktardı.

Smart Contract

Kripto alanında bilgilendirici paylaşımlar yapan Smart Contract, Ocak ayının son haftası da benzer paylaşımlara devam etti. Kripto dünyasındaki güvenlik konusuna uzun zamandır dikkat çeken fenomen “Kripto piyasası çok tehlikeli bir yerdir. Dikkatli olmazsanız paralarınızın çalınması çok kolaydır.” diyerek takipçilerini uyardı ve bilgilendirici bir flood paylaştı. Yeni dolandırıcılık tekniklerine dair bilgilendirme yaptı.

Ori

Kripto dünyası hakkında düşüncelerini paylaşan Ori, kripto alanında çeşitli alanlara dikkat çekti. Immutability yani değiştirilemezliğin arzu edilebilir bir şey olduğu algısının kriptoya yerleşmiş olduğunu belirtti. USDC’nin CCTP token köprüsünün son kullanıcı açısından en güvenli seçenek olacağını söyleyen fenomen, “Ethereum’da USDC kullanırken USDC’ye güveniyordunuz. Avalanche’ta USDC kullanırken USDC’ye güveneceksiniz.” diyerek CCTP’nin ana fikrini daha anlaşılır kıldı.

Barış Büyüktaş

Barış Büyüktaş kripto endüstrisinde yaşanan gelişmeleri değerlendirdiği paylaşımlara devam etti. “Her ihtimale karşı hazırlıklı olmakta fayda var. Aldığımız sonsuza kadar yükselmeyecek. Unutmayın satmadığınız sürece kârda değilsiniz.” diyerek takipçilerini bilgilendirdi. Alım-satım yaparken dikkat edilmesi gereken noktaları belirtti.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Yasemin Ulutaş tarafından yazıldı.

Ege Üniversitesi'nden 2022 yılında dereceyle mezun oldum. Bölümümle ilgili ortaya koymuş olduğum çeşitli akademik çalışmalarım bulunuyor. Şimdi ise kendimi blok zinciri teknolojisi alanında geliştirmekteyim.

iExec RLC (RLC) Nedir? Nasıl Alınır?

Leeds United Fan Token (LUFC) Nedir? Nasıl Alınır?