içinde

Türk Kripto Fenomenlerinin Gündeminde Neler Var? | 23 Mart 2022

Türk Kripto Fenomenlerinin Gündeminde Neler Var? | 23 Mart 2022

Kripto para piyasasındaki gelişmeler hız kesmeden devam ederken Türk kripto fenomenlerinin gündemi de bu gelişmelerden etkileniyor. Bu yazımızda, sizin için seçtiğimiz 6 fenomen üzerinden son günlerdeki gündem konularını değerlendirdik.

Rookie

Rookie haftaya, Samsung’un müşterileri için metaverse cihazları geliştireceği haberi ile başladı. Avalanche’nin Summit etkinliğine dikkat çeken Rookie, ApeCoin hakkındaki yorumlarını takipçileri ile paylaştı. Moda metaverse projesi MetaWear hakkında bilgilendirici paylaşımlar yapan Rookie, testnetlerin önemine değinmeyi ihmal etmedi.

Üstad Splinter

Üstad Splinter haftaya, ApeCoin hakkında yorumlarını paylaşarak başladı. Waves Protocol‘ün airdrop etkinliği hakkında bilgilendirme yaparken takipçilerini, projelerin vesting takvimi hakkında dikkat etmeleri konusunda uyardı. Terra $LUNA’nın TVL’de (Toplam Kilitlenen Değer) $ETH’nin ardından ikinci olduğu bilgisini paylaşan Üstad Splinter; Harmony $ONE, Mina Protocol $MINA ve Fantom $FTM projelerini de mercek altına aldı.

Piyasa durumuna göre strateji değiştirmenin ve iki uçlu senaryo kurmanın önemine değindi. Borsa token’lerinin ivme kazanabileceği düşüncesini paylaştı. Son olarak ise Avalanche $AVAX ekosistemindeki DeFi’ler hakkında bilgilendirici paylaşım yaptı.

Kerem Muçe

Kerem Muçe haftaya, teknik analiz ile başladı. Analizi, Bitcoin‘deki benzer görünümün aslında birçok altcoin‘de de mevcut olduğu şeklinde yorumlayan Kerem Muçe, takipçileri ile BNBChain‘in son haftalık raporunu paylaştı. Haftaya Ethereum teknik analizi ile devam etti. BTC ve ETH‘nin dahil olmadığı altcoin marketcap endeksini paylaşıp yorumladı.

kriptofati.eth

kriptofati.eth haftaya, ApeCoin hakkında yorumları ve kriptoda arzın önemli olduğu hatırlatmasıyla başladı. Takipçilerine, ardında bir hikâye barındıran NFT projelerini bulup takip edebilecekleri hakkında öneride bulunurken OxsTribe NFT Dubai Launch ile ilgili çeşitli paylaşımlar ve gözüne çarpan projeler hakkında yorumlar yaptı.

0xcFloki.eth

0xcFloki.eth haftaya, ApeCoin hakkındaki çeşitli yorumlarını ve markete etkisini paylaşarak başladı. Astar’ın $ASTR 1,5 milyon işlem adedine ulaşmış durumda olmasını ve 4 DApp ile 750 milyon dolarlık bir TVL’ye sahip olmasını yorumladı. Çeşitli NFT projelerini mercek altına alan 0xcFloki.eth, NFT’leri alırken nelere dikkat etmeliyiz sorusuna cevap olacak şekilde bilgilendirici bir tweet dizisi paylaştı.

Paradator

Paradator haftaya, Bitcoin’in özellikle uzun vadeciler için 45.400 ve 53.000 dolar bandını kırması gerektiği paylaşımı ile başladı. Haftaya çeşitli Bitcoin analiz ve yorumları ile devam eden Paradator, Bitcoin’in yön konusunda kararsız olduğunu ekledi. Hedef projelerini ve fiyat aralıklarını takipçileri ile paylaşırken pastanın daraldığını, o nedenle hedeflerin değişebileceğini söylemeyi ihmal etmedi.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Ezgi Çoban tarafından yazıldı.

Başkent Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri aynı zamanda Uluslararası Ticaret ve Finansman Çift Anadal Programı öğrencisi. KoinSaati içerik editörü.

Uniswap Nasıl Çalışır?

LOCGame Spotlight Serisi: The Pumper