in ,

Türk Kripto Fenomenlerinin Gündeminde Neler Var? | 23 Kasım 2022

fenomenlerinin

Kripto para piyasasındaki gelişmeler hız kesmeden devam ederken Türk kripto fenomenlerinin gündemi de bu gelişmelerden etkileniyor. Bu yazımızda, sizin için seçtiğimiz 5 fenomen üzerinden son günlerdeki gündem konularını değerlendirdik.

Kripto Messi

Kripto Messi bu hafta birçok kez Bitcoin’de dibi bekleyenlere atıfta bulundu. Takipçilerini pump yapan ve yaptırılan coin’lere karşı uyarmayı da atlamadı. Bu tip coin’lerin eninde sonunda zarar vereceğini de belirtti.

Daha önceki haftalarda da takipçilerini portföy yönetimi konusunda uyaran Kripto Messi, dip ve tepe beklemek yerine sepetteki alımların dengeli olması gerektiğini söyledi. Kendisinin %80 nakitte, %20 pozisyonda olduğunu ekledi. Bazı fenomenlerin yeterince şeffaf olmadıklarını, bu yüzden de dikkat edilmesi gerektiğini aktardı. İlerleyen günlerde portföyündeki yüzdeleri ve coin’leri paylaşacağını da duyurdu.

Doruk Tiryaki

Kripto piyasasının kötüleşen durumunu daha da kötüleştirebilecek senaryolara örnek veren Doruk Tiryaki, haftanın başında Bitcoin (BTC) hakkında yaptığı açıklamaya da değindi. BTC’nin hem veri hem grafik olarak kötü gözüktüğünden bahsetti. Fiyatın 16 bin dolar altında kalmaya devam ettiği sürece pozitif herhangi bir yorum yapılamayacağını da ekledi.

Üstad Splinter

Önümüzdeki günlerin piyasa açısından oldukça kritik olduğunu belirten Üstad Splinter, geçtiğimiz birkaç günde birçok coin hakkında fikirlerini paylaştı. Bitcoin’in 15 bin dolar altında bir değere düşmesi ihtimali gerçekleşirse altcoin’lerin daha da kötü bir hâl alacaklarını ekledi.

Bu dönemde Solana (SOL) için olumlu düşünemediğini söyleyen kripto fenomeni, sepetinde SOL bulundurmadığını aktardı. INJ, FTM, ROSE ve ONE coin’leri için DeFi’lerin aksiyon alması gerektiğini belirtti. LTC için halving konusunda uyardı ve önümüzdeki yıl DYDX’den bull run beklediğini paylaştı. FTX’in iflasından olumsuz etkilenen NEAR ve APT hakkında da yeni ekosistemler oldukları ve iş geliştirmeye odaklandıkları için önümüzdeki süreçte daha iyi hale gelebileceklerini söyledi.

tobbykitty.eth

Dün Twitter’da CRV’nin trend olmasıyla birlikte tobbykitty.eth, CRV coin’le alakalı birçok paylaşımda bulundu. Önce takipçilerine AAVE ile CRV arasındaki ilişkiyi açıklayan fenomen, balinaların CRV’yi etkisi altına aldıklarını duyurdu.

Sonraki tweet’lerinde gerçekleştirdiği %281 APY işlemini de paylaştı. DeFi bilgisine güvenmeyen takipçilerini CRV’nin stake riskleri konusunda uyardı. Bilgisine güvenenler için ise kârlı olmayacağı için CRV’lerini Curve’e ve CRV olarak koymamalarını, onun yerine Convex’e cvxCRV olarak atmalarını söyledi.

KriptoFati

Bu dönemde alımlara başlayacağını duyuran KriptoFati, bu sefer genel kitle tarafından “gelmez” olarak nitelendirilen yerlerden alım yapacağını söyledi. Binance’te listelenen projelerden seçeceğini de ekledi. Aklındaki coin’lerden bazılarını şimdiden paylaştı ve önümüzdeki günlerde emirlere hangi fiyatlardan girdiğini de açıklayacağını söyledi.

Bu hafta tüm fenomenlerin mutlaka değindiği Bitcoin hakkında ise takipçilerinin nabzını ölçmek adına “Nereye düşse alırsınız?” diye bir soru yöneltti. 16 bin dolar değerine düşerse alım yapmayı düşüneceğini de ekledi. Takipçilerinden birine, tepeden alma dönemi hakkında insanların bu yaklaşımını doğru bulmadığını söyledi.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Başak Çetinbülüç tarafından yazıldı.

İstanbul Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı son sınıf öğrencisi. KoinSaati içerik yazarı.

Aptos, Aptozeum’un Testnet Üzerinde Yayınlandığını Duyurdu!

Ethereum Fiyatı Yakın Zamanda Hamle Yapabilir