in

Türk Kripto Fenomenlerinin Gündeminde Neler Var? | 22 Mayıs 2022

Türk Kripto Fenomenlerinin Gündeminde Neler Var? | 22 Mayıs 2022

Kripto para piyasasındaki gelişmeler hız kesmeden devam ederken, Türk kripto fenomenlerinin gündemi de bu gelişmelerden etkileniyor. Bu yazımızda, sizin için seçtiğimiz 5 fenomen üzerinden son günlerdeki gündem konularını değerlendirdik.

Üstad Splinter

Üstad Splinter haftaya, mevcut Rusya-Ukrayna savaşı sonucu dünyadaki enflasyon, enerji krizi ve tedarik zincirlerindeki aksamaya değinerek başladı. Bu gibi problemlerin sonucunda ise tedarik zinciri projelerinin ön plana çıkabileceğini belirtti. Bununla birlikte kötü piyasa koşullarında staking işlemlerinin yatırımcılar için avantajlı olabileceğine değindi. Luna/UST krizinin kripto para piyasasına etkilerini maddeler halinde sıraladı ve yorumladı. Son olarak ekosistemlerde bulunan TVL oranlarındaki düşüş ile ilgili verileri paylaştı.

KriptoFati

KriptoFati haftaya, kripto para piyasasındaki anlık süreç ile ilgili yorum yaparak başladı. Bununla birlikte Luna Foundation Guard’ın güncel rezervlerini ve $BTC satımını değerlendirdi. Yeni çıkan projelerin güncel fiyatlarını takipçileri ile paylaştı. Bitcoin korku ve açgözlülük indeksini paylaşıp önceki ayı dönemleri ile karşılaştırma yaptı.

tobbykitty.eth

Tobby haftaya, Luna Foundation Guard’ın güncel rezervlerini ve $BTC satımını yorumlayarak başladı. Bununla birlikte node kurmanın önemine ve merkeziyetsizliği sağlamasına değindi. Bitcoin ve Ethereum’daki güncel node sayılarını ve node kurmak için gereklilikleri takipçileri ile paylaştı. Son olarak düşen fee’lerden ve ayı piyasasında kripto ekosistemini öğrenme, deneyimleme ve araştırması açısından yatırımcılar için iyi olduğundan bahsetti.

Efe Bulduk

Efe Bulduk haftaya, küresel piyasaları yorumlayarak başladı. Finans piyasalarının 1980’den beri en kötü ilk çeyrek arkası performansı sergilediğini paylaştığı veriler ile belirtti. Küresel piyasalardaki ‘ölü kedi sıçraması’ adı verilen tepkisel alımın Bitcoin’i nasıl etkileyebileceğini yorumladı.

Spotify’ın beğendikleri sanatçıların NFT’lerini görebilecekleri haberini takipçileri ile paylaştı. Web3 devriminin kaçınılmaz olduğunu sık sık hatırlatırken son olarak LUNA ve UST’de yaşanan olayları ve güncel gelişmeleri değerlendirdi.

Smart Contract

Smart Contract haftaya, Luna Foundation Guard’ın güncel rezervlerini ve $BTC satımını yorumlayarak başladı. Blockchain’in kamu yönetiminde nasıl kullanılabileceğini belirtirken NFT geliştiricilerinin, API dünyasını da bilmelerinin avantajlı olabileceğinin altını çizdi. Blockchain’in önemli iki güvenlik kuralını takipçilerine hatırlattı.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Ezgi Çoban tarafından yazıldı.

Başkent Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri aynı zamanda Uluslararası Ticaret ve Finansman Çift Anadal Programı öğrencisi. KoinSaati içerik editörü.

Trust

Trust Wallet Token Nasıl Eklenir veya Kaldırılır?

OpenSea, Seaport’u Duyurdu! Seaport Nedir?