in ,

Türk Kripto Fenomenlerinin Gündeminde Neler Var? | 21 Aralık 2022

Kripto para piyasasındaki gelişmeler hız kesmeden devam ederken Türk kripto fenomenlerinin gündemi de bu gelişmelerden etkileniyor. Bu yazımızda, sizin için seçtiğimiz 5 fenomen üzerinden son günlerdeki gündem konularını değerlendirdik.

Üstad Splinter

Üstad Splinter, kripto dünyasının her alanına hitap eden paylaşımlar yapmaya devam ediyor. Belirli projelerin TVL değerlerine ilişkin detayları hesabında paylaşan Üstad Splinter, Arbitrum ekosistemindeki DeFi‘lere dikkat çekti. Zksync projesine dair detayları paylaşan fenomen projenin oldukça geniş bir ekosistem olduğunu belirterek projenin önünün açık olduğunu ancak projenin tokeninin olmadığını ve TVL‘sinin düşük olduğunu belirtti.

Barış Büyüktaş

Barış Büyüktaş kripto endüstrisinde yaşanan gelişmeleri değerlendirdiği paylaşımlara devam etti. Binance batarsa piyasa biter düşüncesinin yanlış olduğunu belirten fenomen “yine de ben binance’in batabileceğini düşünmüyorum. Ama ne olursa olsun risk alıp portföyleri hala merkezi borsalarda tutmanın anlamsız olduğunu düşünüyorum. Sular durulana kadar soğuk cüzdanlarda portföy tutmanın kimseye zararı olmaz.” diyerek düşüncelerini takipçileriyle paylaştı.

0xDogan.eth 

0xDogan.eth, kripto dünyasının farklı alanlarına dikkat çekmeye devam ediyor. Son yaptığı paylaşımlarında Layer-3 projelerinin piyasaya süreceği tokenlere ilişkin değerlendirmelerini sundu. Bu Layer-3 kavramı rolluplar geliştikçe önümüze daha çok düşmeye başlayacak ve belki de hayatımıza girecek diyen fenomen bir sonraki paylaşımında Layer-3’lerin artılarına ve eksilerine değineceğini belirtti.

Bununla birlikte Aztec projesinin 100 milyon dolar yatırım aldığını beliten fenomen, “Bir gizlilik tabanlı projenin böylesine iyi oranda fonlanması beni mutlu etti. Tornado dahil, birçok gizlilik uygulamasının direkt kara para ile adlandırıldığı bu dönemde alınan bu yatırım çok değerli.” diyerek düşüncelerini paylaştı.

Smart Contract

Çoğunlukla kripto alanında bilgilendirici paylaşımlar yapan Smart Contract bu hafta da benzer paylaşımlara devam etti. Gelişen ve büyüyen kripto evreninde güvenlik konusunun önemli bir yerde durduğunun farkında olan fenomen takipçilerini bilgilendirmek için bir flood hazırladı.

Heathley

Heathley, NFT alanında yaptığı paylaşımları ile dikkat çekiyor. Paylaşımlarında çoğunlukla NFT odaklı ilerleyen fenomen, Trump‘ın piyasaya sürmeyi planladığı NFT koleksiyonuna ilişkin düşüncelerini paylaştı.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Yasemin Ulutaş tarafından yazıldı.

Ege Üniversitesi'nden 2022 yılında dereceyle mezun oldum. Bölümümle ilgili ortaya koymuş olduğum çeşitli akademik çalışmalarım bulunuyor. Şimdi ise kendimi blok zinciri teknolojisi alanında geliştirmekteyim.

Litecoin (LTC) Nedir? Nasıl Alınır?

funding round

Aralık Ayının Fundrasing Etkinlikleri