in ,

Türk Kripto Fenomenlerinin Gündeminde Neler Var? | 20 Şubat 2022

Türk Kripto Fenomenlerinin Gündeminde Neler Var? | 20 Şubat 2022

Kripto para piyasasında bir haftayı daha geride bıraktık. Her hafta olduğu gibi bu hafta da Türk kripto fenomenlerinin gündemini sizler için derledik. Bu yazımızda, sizin için seçtiğimiz 5 fenomen üzerinden bu haftaki gündemi irdeledik.

Kripto Messi

Kripto Messi, haftaya bol bol Bitcoin ile ilgili yaptığı yorum ve açıklamalarla başladı. Öte yandan dünyadan önemli bir gelişme olan Rusya-Ukrayna arasındaki gerilimin, Bitcoin üzerinde nasıl bir etkisi olacağıyla alakalı tahminlerde bulundu. Takipçilerini, bu gibi durumlarda oluşabilecek risklerle ilgili uyardı.

Erhan Ünal

Erhan Ünal, Bitcoin ve altcoin korelasyonunda bulunan fiyat makası hakkındaki yorumlarını takipçileri ile paylaştı. Bununla birlikte paylaşımlarında Bitcoin teknik analizine yer verdi. Son olarak Rusya-Ukrayna arasında yaşanan gerilimin piyasayı meşgul etmesine değinmeyi ihmal etmedi.

Lupo.eth

Lupo.eth’in bu haftaki gündeminde çeşitli NFT’ler vardı. İlgili NFT’leri tanıtıp yorumladı. Bununla birlikte çeşitli NFT hesaplarının paylaşımlarını retweet edip NFT whitelist’lerini duyurdu.

Smart Contract

Smart Contract bu hafta, paylaşımlarında bol bol NFT’lere yer verdi. NFT’de iyi bir tasarımcı olmanın iyi bir NFT coder’ı olmaktan daha zor olduğunu belirten Smart Contract, akıllı sözleşme mühendisliğine ve blockchain’de yazılım tarafında bulunan açığa değindi. Bununla birlikte web3 geliştiricisi olmak isteyenler için teknik yol haritası paylaştı. NFT gaming projesi The Sandbox’ta, 281 milyon dolarlık arsa satışı haberini tweet dizisi ile anlatırken son olarak NFT’lerin güvenliğinin nasıl sağlanacağı ile alakalı bilgi paylaşımı yaptı.

Barış Büyüktaş

Barış Büyüktaş’ın bu haftaki gündeminde NFT’ler yer aldı. Öte yandan Bitcoin ile ilgili çeşitli yorumlarda bulunan Barış Büyüktaş, “daha az parite daha az risk” düşüncesi ile takipçilerine öneri sundu.

Kriptoparalar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Ezgi Çoban tarafından yazıldı.

Başkent Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri aynı zamanda Uluslararası Ticaret ve Finansman Çift Anadal Programı öğrencisi. KoinSaati içerik editörü.

Haftalık Finansal Gelişmeler | 20.02.2022

Binance

Binance, Alpine F1® Team Fan Token (ALPINE) Listeleyecek