in

Türk Kripto Fenomenlerinin Gündeminde Neler Var? | 2 Mart 2022

Türk Kripto Fenomenlerinin Gündeminde Neler Var? | 2 Mart 2022

Kripto para piyasasındaki gelişmeler hız kesmeden devam ederken Türk kripto fenomenlerinin gündemi de bu gelişmelerden etkileniyor. Bu yazımızda, sizin için seçtiğimiz 5 fenomen üzerinden son günlerdeki gündem konularını değerlendirdik.

Rookie

Rookie haftaya, NFT çekilişleri ve takipçilerine yönelttiği anketler ile başladı. Bununla birlikte IDO’su yapılacak birçok projeyi, listelenmeleri ve testnet’leri mercek altına aldı. Haftaya NFT paylaşımları ile devam eden Rookie, temel analiz eğitimi yaptığı ekibin coin inceleme raporunu paylaştı. Son olarak Binance’nin 8 Mart’ta delist edeceği kripto para projelerine değindi.

Üstad Splinter

Üstad Splinter haftaya, Bitcoin ve altcoin hakkında yaptığı yorumlar ile başladı. Bitcoin’de güven ortamı oluştuktan sonra altcoin’lerde yükseliş olacağını düşünen Üstad Splinter, çeşitli gemlerden ve bu gemleri stake/farm ile değerlendirmekten bahsetti. Bununla birlikte yatırım yaparken iki uçlu senaryoyu düşünmekten, stop-loss kullanımından ve parçalı alımın öneminden bahsetti. Çeşitli launchpad’leri mercek altına alan Üstad Splinter, yatırım yapılacak projenin vesting ve kilit açılımı tarihlerini bilmenin önemine değinmeyi de ihmal etmedi.

Üstad Splinter haftaya blockchain’de şeffaflık, tedarik zinciri-blockchain ilişkisi, blockchain’de kullanılan yazılım dilleri, EVM (Ethereum Virtual Machine) gibi bilgi içerikli paylaşımlar yaparak devam etti.

Kerem Muçe

Kerem Muçe haftaya Bitcoin hakkında yaptığı teknik analiz ve yorumlar ile başladı. Blockchain gaming alanındaki projelerle ilgili paylaşım yapan Kerem Muçe, haftaya analizleri ile devam etti.

fati

fati haftaya Bitcoin, NFT ve Terra (Luna) hakkında yorumlar yaparak başladı. NFT’ler hakkında çeşitli anketleri takipçilerine sunan fati, trend olan metaverse projelerinin 2022 yılında elenmeye başlayacağını düşündüğünü belirtti. Yatırım yaparken haftalık kapanışı görmenin önemine değinen fati, son olarak blockchain ve kripto para sektörü için hala yolun başında olduğumuzun altını çizdi.

0xcFloki.eth

0xcFloki.eth haftaya, takipçilerine NFT mint etkinliklerini paylaşarak başladı. Gavin Wood’un Ukrayna için $DOT yardımında bulunma haberine değinen 0xcFloki.eth, Astar Network’un Binance’de listelenmesinden de bahsetti. Son olarak Polkadot parachain auctionlar’ın 24 Şubat 2023’e kadar devam edeceğinin bilgisini verdi.

Kriptoparalar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Ezgi Çoban tarafından yazıldı.

Başkent Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri aynı zamanda Uluslararası Ticaret ve Finansman Çift Anadal Programı öğrencisi. KoinSaati içerik editörü.

F1 Takımlarının Kripto Sponsorlukları Artıyor

FED: Mart Ayında 25 Baz Puanlık Faiz Artırımı Uygun