Türk Kripto Fenomenlerinin Gündeminde Neler Var? | 19 Eylül 2023

Kripto para piyasasındaki gelişmeler hız kesmeden devam ederken Türk kripto fenomenlerinin gündemi de bu gelişmelerden etkileniyor. Bu yazımızda, sizin için seçtiğimiz 5 fenomen üzerinden son günlerdeki gündem konularını değerlendirdik.

KriptoFati

Kripto fenomeni, hafta boyunca piyasanın durumu hakkında düşüncelerini paylaşmaya devam etti. Güncel gelişmeleri takip eden fenomen takipçilerine sorular yönelterek nabız yokladı. KriptoFati Friendtech hakkında düşüncelerini paylaştı.

Türkiye’de pek değeri bilinmese de Friendtech’in bir gelecek vadettiğini düşünüyorum. Önümüzdeki aylarda arayüzün gelişeceğine eminim. Düzenli içerik üreterek etkileşimini yüksek tutan fenomenlerin hisselerini toplamayı düşünüyorum.” şeklinde değerlendirmede bulundu.

tobbykitty.eth

Tobby Kitty haftaya kripto endüstrisinde yaşanan gelişmeleri değerlendirdiği paylaşımlarıyla devam etti. Fibrous multi-chain olursa bizim Starknetteki kayalarımıza ne olacak? içerikli proje dair düşüncelerini paylaştı. Ethereum PoS’a geçeli tam bir yıl oldu. Bunun hakkında birkaç şey karalamak isterim diyerek takipçileriyle bilgilendirici bir flood yayımladı. 

Smart Contract

Smart Contract haftaya blockchain’de güvenlik sorunları ve bunları denetleyenler arasında ciddi gap olduğunu ve halen denetçi sayısının az olduğunu belirterek başladı. Güvenlik sorununun halen çözülmesi gereken birinci madde olduğunu da ekledi. “Usdt , Usdc gibi istenildiği zaman blacklist e alabilen, merkezi finans ürünü stablecoinler kriptonun merkezinde” diyerek düşüncelerini paylaştı. 

Ori

Ori haftaya kripto ekosisteminin merkeziyetsizliğine ilişkin detaylı bilgi paylaşarak başladı. “Problem piyasada merkezi yönetilen dolandırıcı projeler olması ise en başta IOTA’nın üstüne gidilmesi gerekiyor.” şeklinde değerlendirmede bulundu. “Dijital sahiplik konusunda merkeziyetsizlik ile çözülebilecek bir çok nokta var.” diyerek takipçileriyle konuya ilişkin pek çok kaynak paylaştı. 

Barış Büyüktaş

Barış Büyüktaş kripto endüstrisinde yaşanan gelişmeleri değerlendirdiği paylaşımlara devam etti. Bu hafta yaptığı paylaşımlarda tecrübelerinden yola çıkarak takipçilerine tavsiyelerde bulundu. “Her ihtimale karşı hazırlıklı olmakta fayda var. Aldığımız sonsuza kadar yükselmeyecek. Unutmayın satmadığınız sürece kârda değilsiniz.” diyerek takipçilerini bilgilendirdi.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Yasemin Ulutaş tarafından yazıldı.

Ege Üniversitesi'nden 2022 yılında dereceyle mezun oldum. Şimdi ise kendimi blok zinciri teknolojisi alanında geliştirmekteyim.

Canto, Ethereum’da ZK Destekli Layer2’ye Geçiş Yapacak

Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) Fiyat Analizi