içinde

Türk Kripto Fenomenlerinin Gündeminde Neler Var? | 17 Temmuz 2022

Kripto para piyasasındaki gelişmeler hız kesmeden devam ederken, Türk kripto fenomenlerinin gündemi de bu gelişmelerden etkileniyor. Bu yazımızda, sizin için seçtiğimiz 5 fenomen üzerinden son günlerdeki gündem konularını değerlendirdik.

Smart Contract

Smart Contract bu hafta gündeminde NFT’leri ve blockchain teknolojisine yer vermiş. NFT marketplace’ler için en büyük sorunun telif ücreti ödemeleri olduğunu dile getiren Smart Contract, örnek olarak OpenSea’de başlangıçta Rarible’de listelenen bir NFT satın alırsanız, NFT sahibine ödeme yapılmadığını vermiş. NFT’lerde daha yolun başında olunmasına rağmen muazzam bir satış hacmi olduğunu da veriler ile paylaşmış.

Lupo.eth

Lupo.eth’in bu hafta gündeminde çok ucuz satışlara giden “.eth”ler vardı. nike.eth ve burgerking.eth paylaştığı tweet’ler arasındaydı. Popüler ENS’lerin görüntülenme sayısının azlığının sebebini OpenSea arayüzünün ENS alım satımına uygun olmamasına bağladı ve listelemelerin 1.7 Milyon sonuç arasında kaybolduğuna değindi.

KriptoFati

KriptoFati’nin bu hafta gündeminde enflasyon vardı. Celsius’un 700 milyon dolar borcunu ödedikten sonra iflas etmesine atıfta bulunan KriptoFati, en azından LUNA’nın piyasaya verdiği zararı vermediklerini dile getirdi. DXY’nin en son bu seviyelere 2002 yılında çıktığını ve bu yüzden temkinli olmak gerektiğini dile getirdi.

Efe Bulduk

Efe Bulduk haftaya; ABD’de enflasyonun Kasım 1981’den bu yana ilk kez en yüksek seviyesine geldiği dile getirerek bu durumu açıklayan bir flood ile başladı. Flood’unda enflasyonun bu kadar yükselmesinin en önemli nedeninin enerji fiyatları olduğunu dile getirdi. Enerji ürünlerinde yaşanan artışın diğer ürün ve hizmet sektörlerini ciddi bir şekilde etkilediğini belirtti.

Paradotor

Paradotor bu hafta Bitcoin hakkında yorumda bulundu. BTC için 18.800 dolar seviyesi kırılmadığı sürece 24.200 dolar seviyesini test edebilir dedi. Haftalıkta bu bölgenin önemli bir bölge olduğunu dile getirdi. Altcoin’lerde hareket bekleyen yatırımcılar için ise, düşük marketcap’li coin’lerin kısa vadeli pump yapabileceğini belirtti. BTC 25.000 dolar üzerine kalıcı olarak yerleşirse altcoin’lerde hareket olabileceğini belirtti.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Merve Sait tarafından yazıldı.

KoinSaati İçerik Editörü

Bitcoin BTC

Madenciler Daha Fazla Bitcoin Satar mı?

Trust Wallet: BSC Allowance Checker Nedir?