in ,

Türk Kripto Fenomenlerinin Gündeminde Neler Var? | 17 Ocak 2023

Kripto para piyasasındaki gelişmeler hız kesmeden devam ederken Türk kripto fenomenlerinin gündemi de bu gelişmelerden etkileniyor. Bu yazımızda, sizin için seçtiğimiz 5 fenomen üzerinden son günlerdeki gündem konularını değerlendirdik.

Üstad Splinter

Üstad Splinter, kripto dünyasının her alanına hitap eden paylaşımlar yapmaya devam ediyor. Öncelikle, belirli projelerin detaylarına değinerek projeler hakkında düşüncelerini paylaştı. 2023 yılı içerisinde yükseliş yaşayacağını düşündüğü projeleri takipçileriyle paylaştı. “$CKB, $CSPR, $AZERO, $KAS bu dördünden en az bir ya da ikisi bu yıl yükselecek.” tweet’ini attı. 

Yapay zeka projelerine uzun zamandır destek çeken Üstad Splinter, son dönemde yükselen yapay zeka projelerine dair düşüncelerini paylaştı.” Yapay zeka projeleri zaten hareketli. DeFi‘lere para girişi ile güzel yükselişler olabilir. Gaming ve metaverse’ler aşırı satış yemişti. Bu yüzden yükseliş devam ederse gem coin’ler %30-%70 bandı arası yükselir.” diyerek takipçilerini uyardı.

Smart Contract

Kripto alanında bilgilendirici paylaşımlar yapan Smart Contract, yeni yıl itibarıyla paylaşımlarına devam etti. Yenilikleri yönlendirecek ve endüstrileri etkileyeceği düşünülen yapay zeka teknolojisini paylaşımlarında yer verdi. ChatGPT‘nin etkisiyle kripto dünyasında çoğu proje yükseliş gösterdi. Fenomen, ChatGPT ile ilgili bir makaleyi kendi sayfasında paylaştı.

0xDogan.eth 

0xDogan.eth, kripto dünyasının farklı alanlarına dikkat çekmeye devam ediyor. Son yaptığı paylaşımlarında Layer-3 projelerinin piyasaya süreceği tokenlere ilişkin değerlendirmelerini sundu. “EIP 4844, rollup’ları yaklaşık 10X’ten fazla ucuzlatacak bir güncelleme (aka proto danksharding). Bu güncellemede KZG denen bir kriptografik şema kullanılıyor.” diyerek takipçileriyle bilgilendirici bir flood paylaştı. 

Floki

Floki kripto endüstrisinde yaşanan gelişmeleri değerlendirdiği paylaşımlara devam etti. ChatCPT, $BONK ve $FRONK hakkında değerlendirmelerde bulundu. DeLabs’ın y00ts NFT koleksiyonunu Polygon ağına taşıyacağı konusuyla ilgili düşüncelerini takipçileriyle paylaştı. 

Barış Büyüktaş

Barış Büyüktaş kripto endüstrisinde yaşanan gelişmeleri değerlendirdiği paylaşımlara devam etti. “Her ihtimale karşı hazırlıklı olmakta fayda var. Aldığımız sonsuza kadar yükselmeyecek. Unutmayın satmadığınız sürece kârda değilsiniz.” diyerek takipçilerini bilgilendirdi.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Yasemin Ulutaş tarafından yazıldı.

Ege Üniversitesi'nden 2022 yılında dereceyle mezun oldum. Bölümümle ilgili ortaya koymuş olduğum çeşitli akademik çalışmalarım bulunuyor. Şimdi ise kendimi blok zinciri teknolojisi alanında geliştirmekteyim.

Napoli Fan Token (NAP) Nedir? Nasıl Alınır?

Flow (FLOW) Nasıl Stake Edilir?