içinde

Türk Kripto Fenomenlerinin Gündeminde Neler Var? | 17 Ağustos 2022

Türk Kripto Fenomenleri

Kripto para piyasasındaki gelişmeler hız kesmeden devam ederken Türk kripto fenomenlerinin gündemi de bu gelişmelerden etkileniyor. Bu yazımızda, sizin için seçtiğimiz 5 fenomen üzerinden son günlerdeki gündem konularını değerlendirdik.

heathley.eth

heathley.eth, bu hafta Phantom güncellemesi detaylarını paylaştı. Phantom cüzdanına gelen yeni güncelleme ile spam NFT’leri direkt olarak yakalayabiliyorsunuz.

NFT’leri oldukça yakından ve detaylı takip edip seçici davranan heathley.eth, bu hafta Arcane Tools, Ether, Meadow Moon, TIMEPieces NFT’lerini ele aldı. NFT piyasasının şu anda oldukça kötü durumda olduğunu ve kayda değer çok az işin çıktığını belirtti.

TobbyKitty

TobbyKitty bu hafta Ethereum odaklıydı. Ethereum tarafında validator’ler tarafından herhangi bir transfere yapılacak olan sansürün asla affedilemediğini belirtti. En ufak sansür uygulayanın slashlanacağını ifade etti. Ardından ise slashlamak kavramının ne anlama geldiğini takipçileri ile paylaştı.

Merge sonrası 32 ETH kilitlerinin acilen açılması gerektiğini, borsalarda ETH kilitleyenlerin  paralarını çekmelerini belirtti. TobbyKitty bu hafta ayrıca kripto cüzdanlarını ele aldı. Cüzdan seçiminde OPEN-SOUERCE olmasına özen gösterilmesi gerektiğini ifade etti.

Kerim Kalender

Kerim Kalender bu hafta 17 Ağustos Çarşamba bugün TSİ 21.00’de FED’in Temmuz 2022 toplantısının tutanaklarının yayınlanacağını paylaştı. Tutanaklar ile FED’in sıkı yada yumuşatma politikasının tekrar yorumlanabileceğini dile getirdi.

Mt.Gox’ın Ağustos sonunda 137.000 BTC dağıtımının olduğunu hatırlattı. Sahiplerinin çoktan satış planı yaptıklarını düşündüğünü ekledi. Sebep olarak ise maliyetlerinin çok düşük rakam olduğunu belirtti.

Cryptoloss

Cyrptoloss bu hafta Arbitrum Nova’yı anlatarak başladı. Arbitrum Nova’nın oyun projelerine, sosyal uygulamalara ve NFT projelerine odaklı bir blockchain projesi olarak geliştirildiğini detayları ile birlikte ekledi.

Dogecoin topluluğu için hafife alınmayacak bir topluluk olduğunu ve DogeChain ile birlikte birçok airdrop ihtimalinin doğabileceğini dile getirdi.

0xDogan.eth

NEAR için açılan bir stake programına katılan 0xDogan.eth, tüm likiditenin çalındığını duyurdu. Duyuru detayına göre ise 165.000 NEAR çalınmış. Maker DAO’nun kendi  hazinesindeki 3.5 milyar dolar USDC’yi Ethereum (ETH) almak için kullanmayı düşündüklerini paylaştı.

Ethereum Merge için ise doğru bilinen yanlışlar serisi paylaşarak takipçilerini bilgilendirdi. Seri ise şu şekilde; 1) Merge güncellemesi gas ücreti ve tps’i neredeyse hiç etkilemeyecek. 2) Vitalik’in bu sözleri ağırlıkta proto danksharding ve danksharding için. 3) Proto danksharding de tam anlamıyla ethereum mainnet’i ucuzlatmayacak.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Merve Sait tarafından yazıldı.

KoinSaati İçerik Editörü

PancakeSwap’ta Farming ve Staking Nasıl Yapılır?

Dogecoin (DOGE) Boğa Sezonu Ne Zaman?