içinde

Türk Kripto Fenomenlerinin Gündeminde Neler Var? | 16 Mart 2022

Kripto para piyasasındaki gelişmeler hız kesmeden devam ederken Türk kripto fenomenlerinin gündemi de bu gelişmelerden etkileniyor. Bu yazımızda, sizin için seçtiğimiz 5 fenomen üzerinden son günlerdeki gündem konularını değerlendirdik.

Rookie

Rookie’nin bu hafta gündeminde 14 Mart Pazartesi günü AB parlamentosunun PoW kripto para birimlerinin kaderini etkileyecek oylaması ve 16 Mart Çarşamba günü FED faiz kararının açıklanması vardı. Avrupa Birliği parlamentosunun oylamasının sonucunun red olduğunu da takipçileri ile paylaştı.

ABD Kongre üyesi Brad Sherman’ın, Rusların yaptırımlardan kaçmak için kripto paralara yönelmesini engellemeye dönük yaptırım uygulanmasını içeren tasarıyı sunduğunu takipçileri ile paylaştı. Brad Sherman daha önce ABD’de kripto para satın alınmasını yasaklamak istemişti.

Üstad Splinter

Üstad Splinter’in bu hafta Animoca Brands’ın en çok oyun sektörüne yatırım yaptığı detayını takipçileri ile paylaştı. Bu yüzden Animoca Brands’ın yatırım yaptığı oyunların takibe alınması gerektiğini belirtti.

Üstad Splinter,  Animoca Brands partneri olan Dropp’u paylaştı. Dropp bir metaverse projesidir. Splinter, Dropp’un minting sayfasını işleme açtığını takipçileri ile paylaştı.

Kerem Muçe

Kerem Muçe’nin bu hafta gündeminde FED’den gelecek haberin beklenilmesi vardı. Muçe merkeziyetsiz finansın global ekonomik sistemin merkezinden gelecek haberi beklemesini eleştirdi. Bitcoin ve kripto paraların global finans sistemi içerisindeki bir varlık pozisyonunda yer aldığını belirtti.

Bu hafta takipçilerini Alman Borsası Dax’daki yapılar ile bilgilendiren Muçe, grafiklerde bazı yapıların ürün-varlık karakteristiğini oluşturduğunu düşündüğünü belirtti. Hem yapısal açıdan hem de yatırımcı psikolojisi açısından benzer dönemlerden geçildiğini düşündüğünü ekledi.

kriptofati.eth

kriptofati.eth bu hafta FED’i dile getirerek “gerçek merkeziyetsizlik için kaç yıl beklememiz gerekiyor” dedi. Global’de FED kararının beklenmesini ise, Boğası gelen Bitcoin FED kararı beklemez ifade etti.

kriptofati.eth, bütün bir ay boyunca FED kararı bekleniyorsa bunun bir ayı piyasası olduğunu, FED kararları haber değeri bile taşımıyorsa ise boğa piyasası olduğunu düşündüğünü belirtti. NFT’ler bu haftada gündemindeydi. Metalife Vision NFT’lerinden ise sık sık bahsetti ve 333 adet AI NFT olduğunu ekledi.

0xcFloki.eth

0xcFloki.eth bu hafta Avalanche’da son 24 saatteki NFT hacmini alıntılayarak, Solana’nın GameFi projelerinin network’u konumundan çıkarsa komple piyasadaki konumunu kaybedeceğini düşündüğünü belirtti. Avalanche’nin oyun dünyasını da kapsaması ile aradaki farkın açılacağını düşündüğünü ekledi.

0xcFloki.eth, Huobi’nin Optimism ağında Etherem $ETH yatırma-çekme işlemlerini aktif ettiğini duyurdu. Ve bu duyuru ile Layer 2’lerin günden güne piyasada yer aldığını belirtti. Bu hafta sık sık $ASTR paylaşımları yapan 0xcFloki.eth, Asteroid’in $ASTR builders programına kabul edilen #Asteroid web3 cüzdanınızla bağlanıp içerik oluşturabileceğiniz merkeziyetsiz ilk blog platformu olduğunu ekledi.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Merve Sait tarafından yazıldı.

Ekonometri bölümü öğrencisi. KoinSaati İçerik Editörü

Waves

Waves (WAVES) Airdrop Etkinliği Başlıyor

Kripto, Finans Dünyasını “Yeniden Tanımlayabilecek”