in , , , , ,

Türk Kripto Fenomenlerinin Gündeminde Neler Var? | 16 Kasım 2022

fenomenlerinin

Kripto para piyasasındaki gelişmeler hız kesmeden devam ederken Türk kripto fenomenlerinin gündemi de bu gelişmelerden etkileniyor. Bu yazımızda, sizin için seçtiğimiz 5 fenomen üzerinden son günlerdeki gündem konularını değerlendirdik.

Üstad Splinter

Gündemden düşmeyen CZ ve FTX ile ilgili yorumlarına devam eden Üstad Splinter, aslında CZ’nin FTX’in durumunu bu kadar erken bildirmesinin iyi bir şey olduğunu söyledi. Eğer FTX ve Alameda krizi bugün değil de ileride bir boğa piyasası sırasında gerçekleşseydi bu krizin boğayı sabote edebileceği ihtimaline değindi. Böylece krizin ayıda gerçekleşmesinin olumlu yanları olduğuna dikkat çekti.

Kripto Fati

Geçtiğimiz hafta Kripto Fati, krize tepki olarak varlıklarını çekmeye başladığını aktarmıştı. Bu hafta da FTX gelişmelerinin etkileri netleşene kadar piyasayı izlemeye devam edeceğini ve bu süreçte küçük borsalarda bulundurduğu varlıklarını cüzdanlara aktaracağını duyurdu.

Doruk Tiryaki

Üstad Splinter gibi krize iyi yönden bakmak ve krizi değerlendirmek gerektiğini düşünen fenomen, şimdiden altcoin bakmaya başladığını söyledi. Piyasa kötü haldeyken çalışmanın sonuçlarını boğada alacağını ekledi.

Düşüşten korunmaya devam etmek için de çalışmalara başlamadan önce ise herkesin FTX ile ilgili verilerini sıfırlamasını, FTX şifresiyle aynı olan şifreleri değiştirmesini ve trade varlıkları dışındakileri cüzdanlara aktarmasını önerdi. Yakın zamanda çalışmaları doğrultusunda ilgisini çeken altcoin’leri paylaşacağını da ekledi.

Kripto Messi

Daha önce de sağlıksız ve ani yükselişlerin genelde yıkımla sonuçlanabileceğini belirten Kripto Messi, son dönemde Bitcoin ve USDT girişlerinin riskli olduğu konusunda uyardı. Birçok kez bu konuda yanılmadığını ve bu durumun önceden de yaşandığını belirtti. Böyle bir dönemde düşeceğini bile bile alım yapmaktan kaçındığını belirten fenomen, “Umarım bu sefer yanılırım.” diye ekledi.

tobbykitty.eth

Bu hafta Binance’in merkeziyetsizliğine güvenmediğini açıkça dile getiren fenomen, merkeziyetsizliğin böyle bir şey olmadığını ve önemli olanın blok zincir üzerinde kolayca node kurabilmek olduğunu söyledi. Blok zincirlere yapılan saldırıların kaçınılmaz olduğunu, bu saldırılardan sonra asıl önemli noktanın saldırıyla nasıl başa çıkıldığı olduğunu da ekledi.

Birkaç yıl önce Trust Wallet’ın Türkçe çevirilerini ilk yapan kişi olduğunu söyleyen fenomen, Binance’in cüzdanı satın almasından beri Trust Wallet kullanmadığını da aktardı.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Başak Çetinbülüç tarafından yazıldı.

İstanbul Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı son sınıf öğrencisi. KoinSaati içerik yazarı.

PancakeSwap’a Token Nasıl Eklenir?

MetaMask Hesap Kurtarma Rehberi