içinde

Türk Kripto Fenomenlerinin Gündeminde Neler Var? | 15 Haziran 2022

Kripto para piyasasındaki gelişmeler hız kesmeden devam ederken, Türk kripto fenomenlerinin gündemi de bu gelişmelerden etkileniyor. Bu yazımızda, sizin için seçtiğimiz 5 fenomen üzerinden son günlerdeki gündem konularını değerlendirdik.

Efe Bulduk

Efe Bulduk’un gündeminde Ethereumun düşüşü ve Celsius cephesinde yaşanan gelişmeler yer alıyor. Celsius’un para çekme işlemlerini durdurması sonrası CEL token’ının düşmesi ve piyasanın bu gelişmelerden etkilenmesine dair değerlendirmelerde bulundu. Enflasyon ve ona bağlı stagflasyon riskinin Dünya ekonomisini nasıl etkileyeceğine yönelik öngörülerini takipçileriyle paylaştı.

tobbykitty.eth

tobbykitty.eth, Ethereum’da yaşanan son gelişmeleri ve ETH’deki fiyat düşüşü değerlendirdi. Ethereum’un düşüşü ile Shitcoin’in düşüşünün arasındaki farkları ele aldığı tweet dizisini takipçileriyle paylaştı.  Ethereum üzerinden genel kripto piyasasını değerlendiren tobbykitty.eth, takipçilerinin düşüncelerini ölçmek için anket aracılığıyla sorular yönlendirdi. Fear & Greed Index’ten veriler paylaşarak değerlendirmelerde bulundu.

Üstad Splinter

Üstad Splinter, bu hafta uluslararası gelişmelerin piyasa üzerindeki etkisini değerlendirdi. Ukrayna Savaşı ile enerji maliyetleri tavan yaptığından ve tedarik zincirleri bozulmasının sanal varlıkları da etkilediğine değindi. UST’nin çöküşünün diğer stabil coin’ler üstünde endişeyi arttırdığından ve bahseden Üstad Splinter, DeFi’lerden büyük likidite kaçtığına değindi. 

Smart Contract

Smart Contract, bu hafta kripto piyasasına dair önemli kapsül bilgileri takipçileriyle twet dizisi şeklinde paylaşmaya devam etti. Sıfır rakamınının bir varlığın yokluğunu temsil ettiğini ancak Blockchain de “0” (sıfır)’ın farklı bir anlamının olduğuna değinen Smart contract bu konuyu detaylarıyla birlikte ele aldı. Bitcoin ve Blockchain’in çıkış noktasını irdeledi. NFT pazaryeri OpenSea’nin yeni tasarlanan akıllı sözleşmesi Seaport protokolünün ne olduğuna değindi.

KriptoFati

KriptoFati, bu hafta kripto piyasasında yer alan stablecoin’leri değerlendirerek LUNA ve UST çöküşü sonrası stablecoin’ler hakkındaki görüşlerini dile getirdi. Piyasanın Şubat 2021’den bu yana ilk kez 1 Trilyon doların altına gerilediğine değindi. Ethereum’un ve Bitcoin’in düşüşü hakkında değerlendirmelerde bulundu ve konuya ilişkin grafikler paylaştı.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Yasemin Ulutaş tarafından yazıldı.

KoinSaati içerik yazarı.

Three Arrows Capital’in Geleceği Belirsiz

FED Kararı Açıklandı! Bazı Tahminler Revize Edildi